Pirmdiena, 27. maijs
Šodien sveicam: Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta

Virbu pagastam – savs ģerbonis

15-06-2018

Vēl viens Talsu novada pagasts ticis pie sava ģerboņa – 14. jūnijā Kultūras ministrija reģistrējusi Virbu pagasta ģerboni.

Vārds „virba” nozīmē klūgu, tādēļ Virbu pagasta ģerboņa vadmotīvā iestrādāts pinums – skaldīts ar sarkanu un sudrabu, šķērsām krustveida pinums – no viena uz otru. Skaldījums simbolizē arī ģeogrāfisko pagasta izvietojumu, jo pagasts veidojies reizē ar Maskavas-Rīgas-Ventspils dzelzceļa izbūvi 19. un 20.gs mijā un dzelzceļš to sadala divās daļās.

Jāpiemin, ka Virbu pagasts ar savu ģerboni lepojās jau pirms ģerboņa oficiālās izsludināšanas, tas iegravēts arī Virbu pagasta Nākotnes parka akmenī.

Virbu pagasta ģerboni izstrādājis heraldiskais mākslinieks Edgars Sims sadarbībā ar Virbu pagasta iedzīvotājiem, pārvaldes vadītāju Egilu Alsbergu un Talsu novada Kultūras, sporta un tūrisma centra mākslinieci Inesi Bērziņu.

Talsu novadā šobrīd ir 13 apstiprināti ģerboņi, pārējiem pagastiem, kam vēl nav sava ģerboņa, šobrīd tiek izstrādātas skices.

Katru ģerboni izskata Valsts heraldikas komisija, kurai kopā ar skici ir jāiesniedz pamatojums konkrētā simbola izvēlei. Valsts heraldikas komisija veido un uztur informatīvo materiālu bāzi par ģerboņiem un ģerboņu veidošanas pamatprincipiem un nodrošina šo materiālu pieejamību sabiedrībai, izvērtē jaunu ģerboņu izveides heraldiskos un mākslinieciskos risinājumus, apzina un veido ģerboņu sistēmu un veic izpēti. Tikai pēc pozitīva atzinuma saņemšanas, var sākties darbs pie ģerboņa izstrādes.

Virbu pagasta ģerbonis

Marta Rake-Lasmane

Notikumu kalendārs

Maijs, 2019
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk