Pirmdiena, 26. augusts
Šodien sveicam: Natālija, Tālija, Broņislavs, Broņislava

Vērtīga pieredzes apmaiņa

15-10-2015

9. oktobrī Talsu novada pašvaldības pārstāvji devās uz Ogres novada pašvaldību, kur Latvijas Riteņbraucēju apvienība rīkoja semināru par velotransporta lomu pašvaldībās. Seminārs bija paredzēts komunālo nodaļu, pārvalžu un būvvalžu speciālistiem, attīstības plānotājiem, arhitektiem u.c. interesentiem.
 
Talsu novada pašvaldību seminārā pārstāvēja Komunālās nodaļas vadītājs A. Āboliņš, Talsu pilsētas pārvaldes vadītājs Ģ. Kalnbirze, Talsu namsaimnieka valdes loceklis G. Blumbahs un Attīstības plānošanas nodaļas teritorijas plānotāja I. Tramdaha.

Semināra pirmajā daļā galvenās tēmas bija par velotransporta augošo lomu pasaulē un Latvijā, par tā nozīmi tautsaimniecībā, kā arī semināra dalībnieki tika iepazīstināti ar Valsts Standartu LVS 190-9 velobūves un jaunajiem grozījumiem ceļu satiksmes noteikumos. Otrā semināra daļa tika veltīta izbraucienam ar velosipēdiem pa Ogres pilsētu, kur dalībnieki vērtēja esošos veloceliņus pilsētā. Trešā daļa bija veltīta diskusijām par velo infrastruktūras attīstības iespējām pašvaldībās un tika demonstrēti video ar uzskatāmiem un labiem piemēriem no ārvalstīm.

Galvenie secinājumi pēc semināra ir tādi, ka ne vienmēr, lai izveidotu atsevišķas joslas velo braucējiem, ir nepieciešami lieli finansiālie ieguldījumi. Jaunais Valsts Standarts LVS 190-9 velobūves, paredz vairākas iespējas, kā veidot šīs joslas. Viens no svarīgiem aspektiem ir, ka labāk velo joslas paredzēt kopā ar brauktuvi, jo velosipēdistiem un auto braucējiem ir vieni ceļu satiksmes noteikumi, kas jāievēro. Veidojot velo satiksmi kopā ar gājējiem, vairāk rodas problēmsituācijas un savstarpēji konflikti, kā arī bieži nav skaidrs, kur katram no ceļu satiksmē iesaistītajiem ir priekšroka. Izbraucot ar velosipēdiem pa Ogres pilsētu un pavērtējot esošo, izveidoto velo infrastruktūru, varam secināt, ka projektējot velo celiņus ir pieļautas daudzas būtiskas kļūdas. Kā galvenais arguments šīm kļūdām ir tas, ka pašvaldībās nav atbilstošu speciālistu, kas varētu izvērtēt velo infrastruktūras projektus. Ar dažādu eksperimentu palīdzību mums tika pierādīts, ka, ja ikdienā cilvēks nepārvietojas ar velosipēdu, tad daudzas lietas auto braucēji vai kājāmgājēji  var nesaprast un nespēt paredzēt. Tādēļ ļoti būtiski, veidojot velo infrastruktūru pašvaldībās, ir pieaicināt kādu speciālistu vai vēl labāk  tos cilvēkus, kas ikdienā pārvietojas ar velosipēdiem.

Jebkurā darbā svarīga ir profesionāla  pieeja un zināšanas. To uzskatāmi parādīja Latvijas Riteņbraucēju apvienības valdes priekšsēdētājs Viesturs Silenieks, vadot šo semināru. Radošas diskusijas, daudz videomateriālu un jaunas informācijas, iespēja pašiem kļūt par velobraucējiem citā pilsētā – tas bija ļoti vērtīgi.  Nākamais šāda veida pasākums plānots novembra otrajā pusē Rīgā. Talsu novada pašvaldības darbinieki ir izteikuši vēlēšanos to apmeklēt un cer uz labu sadarbību arī turpmāk.

Foto – Ģirts Kalnbirze     

Notikumu kalendārs

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk