Sestdiena, 24. februāris
Šodien sveicam: Diāna, Dina, Dins

Talsu slimnīcā konsultē gastroenterologs

11-08-2017

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiālē gan pieaugušajiem pacientiem, gan bērniem, konsultācijas sniedz, diagnosticē un ārstē dažādas gremošanas orgānu slimības sertificēta gastroenteroloģe Diāna Zandere.

Dr. Zandere pacientus pieņem pēc iepriekšējā pieraksta, zvanot pa tālruni 63259997. Gastroenterologa konsultācijas nav iekļautas valsts apmaksāto pakalpojumu klāstā, tādēļ par vizīti pacientiem jāmaksā pašiem. Viena konsultācija pie speciālista izmaksā 25 euro, atkārtota vizīte 15 euro. Ņemot vērā, ka tas ir maksas pakalpojums, ģimenes ārsta vai cita speciālista nosūtījums nav obligāts. Taču, kā uzsver Dr. Zandere, konsultācijai sagatavojies pacients sekmē maksimāli kvalitatīvas palīdzības saņemšanu. Tādēļ pacientam būtu jāņem līdzi iepriekšējos laboratoros, radioloģiskos un endoskopiskos izmeklējumus un jāinformē speciālists par pēdējā pusgadā lietotajiem medikamentiem, kā arī pārtikas un medikamentu alerģijām.

Vizītē pie gastroenterologa jādodas cilvēkiem ar gremošanas traucējumiem, sūdzībām par dedzināšanas un rīšanas traucējumiem. Gastroenterologa darbības joma ir ļoti plaša, jo tā skar visu kuņģa-zarnu traktu – barības vadu, kuņģi, aizkuņģa dziedzeri, aknas, žultsceļus. Kuņģa-zarnu trakta saslimšanas rodas lielas slodzes iedarbībā, kad stress, neregulāra ēšana, ilgstoša sēdēšana pie datora un mazkustīgums ņem virsroku, tādējādi radot kuņģa-zarnu trakta apvidū nepatīkamus simptomus. Daudzi cilvēki pacieš dedzināšanu kuņģī, neapzinoties, ka tā ir nopietna saslimšana, kuru iespējams izārstēt. Pacientam ir visas iespējas saņemt gastroenterologa konsultāciju un veikt izmeklējumu Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiālē, ko aicinām izmantot, jo tas ir optimālās veselības uzturēšanas pamats.

Jo ātrāk tiks uzsākta ārstēšana, jo vieglāk un ar labākiem rezultātiem tā noritēs. Gastroenterologi iesaka vismaz vienu reizi savu organismu pārbaudīt pie speciālista, lai pārliecinātos, ka nepatīkamo sajūtu iemesls nav kāda nopietna saslimšana. Turklāt mediķi labāk zinās pateikt, kurus medikamentus dzert, bet no kuriem labāk atturēties.

Biežākās sūdzības, ar ko cilvēki nāk pie gastroenterologa, ir dedzināšana pakrūtē un aiz krūšu kaula. Šo simptomu nedrīkst ignorēt - ir jānoskaidro tā cēlonis, it īpaši cilvēkiem pēc 45 gadu vecuma, kad pieaug nopietnu saslimšanu, piemēram, kuņģa-zarnu trakta audzēju, risks.

Pierakstīties pie ārstiem, speciālistiem un uz izmeklējumiem, kā arī saņemt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem var, zvanot uz slimnīcas reģistratūru pa tālruni 632 59997.

Notikumu kalendārs

Februāris, 2018
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas