Sestdiena, 20. jūlijs
Šodien sveicam: Ritma, Ramona

Talsu novadu darba vizītē apmeklē Valsts prezidents

25-03-2019

“Jābūt savas valsts patriotam, jāmīl sava valsts un jārūpējas par savas valsts iedzīvotājiem”

22. martā darba vizītē Talsu novadu apmeklēja Valsts prezidents Raimonds Vējonis ar kundzi Ivetu Vējoni. Diena bija notikumiem piesātināta un sākās ar prezidenta tikšanos ar Talsu novada domes deputātiem un uzņēmējiem, turpinājās ar Talsu tautas nama Radošās sētas apskati un Talsu Valsts ģimnāzijas apmeklēšanu, un noslēdzās ar SIA “Brabantia Latvia”, SIA “Green Hive” un kooperatīva “Talsu novada garša” apmeklējumu. Tikmēr Valsts prezidenta kundze Iveta Vējone viesojās pirmsskolas izglītības iestādē “Sprīdītis”, ģimeņu un bērnu atbalsta centrā “Brīnumiņš” un Talsu novada muzejā.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pastāstīja, ka regulāri dodas reģionālajās vizītēs, jo tas ir viens no veidiem, kā daudz tuvāk un nepastarpināti uzzināt konkrētajā pašvaldībā notiekošo. Tikšanās laikā ar Talsu novada domes deputātiem, pilsētu un pagastu pārvalžu, iestāžu un organizāciju vadītājiem tika pārrunāti aktuālie jautājumi par izglītības kvalitāti, darbaspēka un mājokļu nodrošinājumu, elektroenerģijas piegādes un nodrošināšanas pakalpojuma nepilnībām un administratīvi teritoriālo reformu.

“Tiekoties ar pašvaldības pārstāvjiem, uzņēmējiem un iedzīvotājiem daudz labāk var izzināt, kāda veida problēmas cilvēkus nodarbina, kā no valsts puses atrast iespējas sniegt lielāku atbalstu, lai jebkura pašvaldība varētu turpināt attīstīties, lai šeit būtu darbavietas, iedzīvotāji un viņiem pieejami izglītības un veselības pakalpojumi,” vizītes mērķi atklāja R. Vējonis.


Foto: Kaspars Poriņš

Viņš atzina, ka Talsi Valsts prezidentam nav sveša pilsēta,  tā apmeklēta vairākkārt, tādējādi rodot iespēju ilgtermiņā novērtēt pilsētas attīstību. “Priecājos par šo pilsētu un tās iedzīvotājiem, jo redzu, ka pilsēta attīstās, veidojas infrastruktūra. Tas ir ļoti svarīgi, lai novadā būtu šis atbalsta centrs, kur jaunieši varētu atgriezties pēc mācībām augstskolā. Redzu, ka Talsos strādā šajā virzienā, protams, ir vēl daudz darāmā ne tikai Talsos, bet arī kopumā valstī. Pieņemtie lēmumi ir vērsti, lai mēs nākotnē dzīvotu labāk,” uzsvēra R. Vējonis.


Foto: Latvijas Valsts prezidenta kanceleja

Prezidents uzsvēra, ka reģionu attīstībā joprojām jūtams centra efekts, kad pamata aktivitātes vairāk novērojamas galvaspilsētā un teritorijās ap to. Viņaprāt, ikvienas valdības un parlamenta uzdevums ir strādāt pie vienmērīgas Latvijas teritorijas attīstības. Viens no izaicinājumiem ir panākt, lai lauku teritorijās būtu darbavietas, notiktu regulāra investīciju piesaiste un tiktu nodrošināta saimnieciskā aprite, kas piesaistītu jauniešus dzīvei reģionos. Pašvaldībām, sadarbībā ar valsti, jādomā par piemērotas ceļu infrastruktūras nodrošināšanas, padarot vietējos iedzīvotājus mobilus un tādā veidā arī vēršot reģionu centros un Rīgā pieejamās iespējas sasniedzamas.

Viens no aktuālajiem jautājumiem valsts līmenī ir valdības deklarācijā iekļautā administratīvi teritoriālās reformas veikšana. R. Vējonis pauda personīgo viedokli, norādot, ka vispirms vajadzētu pabeigt iesāktās reformas īstenošanu, kas, ievērojot iepriekš izstrādātos kritērijus, arī samazinātu kopējo pašvaldību skaitu.

“Jebkuras reformas rezultātā būtiski ir cilvēkiem uzlabot dzīves apstākļus. Tas ir jautājums, vai pašlaik plānotā reforma nesīs uzlabojumus pašvaldībām, to iedzīvotājiem, vai paaugstināsies izglītības un veselības aprūpes sniegto pakalpojumu kvalitāte? Tas ir jāskata kontekstā un tikai tad ir jāpieņem lēmumi,” uzsvēra R. Vējonis.

Tuvojoties Valsts prezidenta pilnvaru beigām, Raimonds Vējonis pastāstīja, ka līdzšinējais laiks amatā bijis ļoti dinamisks. Sākot darbu, par prioritāti viņš izvirzījis ārējo un iekšējo, sociālo un ekonomisko drošību. Sadarbībā ar valdību, parlamentu un pašvaldībām, sacīja Valsts prezidents, ir padarīti darbi, kas ved uz dzīves uzlabošanu iedzīvotājiem un valstī kopumā.

“Jebkuram valsts vadītājam jābūt savas valsts patriotam, jāmīl sava valsts un jārūpējas par savas valsts iedzīvotājiem,” tā R. Vējonis definēja Valsts prezidenta būtību.

 

Inita Fedko

Notikumu kalendārs

Jūlijs, 2019
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk