Piektdiena, 26. aprīlis
Šodien sveicam: Alīna, Sandris, Rūsiņš

Talsu novada pašvaldība: ”Meli par korupciju ir bīstami”

12-09-2018

Ziņu virsrakstos un sociālo mediju platformu vidē Talsu novada domes deputāts, kādreizējais pašvaldības vadītājs Edgars Zelderis jūnija beigās apgalvoja, ka “man arī tika piedāvāts “kukulis” pagājušajā gadā.”

Šādi apgalvojumi tika izteikti vairākkārt. 28. jūnija Talsu novada domes sēdē, izskatot deputātu pieprasījumu par neuzticības izteikšanu tā brīža domes priekšsēdētājam Edgaram Zelderim, E. Zelderis apgalvoja: “Es varu pavisam tieši atzīt, man arī tika piedāvāts “kukulis” pagājušajā gadā, un par to ir informētas tiesībsargājošās iestādes. Tas kukulis ir lielos apmēros par vairākiem saistītiem projektiem Talsos.” (http://www.talsi.lv/uploads/filedir/Domes%20sedes%20prot/2018/20180628_170611_1daa.mp3  (31. minūte))

Jau dienu iepriekš, 27. jūnijā, partijas “Mēs – Talsiem un novadam” sociālajā profilā facebook publicēts ieraksts, kurā, runājot par Talsu novada domes deputātu pieprasījumu, minēts: “Zīmīgi, ka mēram pagājušajā gadā tika piedāvāts “kukulis”, par ko ir informētas tiesībsargājošās iestādes.”

Šis fakts ir uzsvērts arī 29. jūnijā partijas “Mēs – Talsiem un novadam” sociālajā platformā facebook publicētajā rakstā “Cīņa pret korupciju maksā krēslu Talsu novada domes priekšsēdētājam Edgaram Zelderim”. Šoreiz tas skan: “Zīmīgi, ka E. Zelderim pat piedāvāts “kukulis” par netraucēšanu, par ko ir informētas tiesībsargājošās iestādes.” (https://www.facebook.com/notes/m%C4%93s-talsiem-un novadam/c%C4%AB%C5%86a-pret-korupciju-maks%C4%81-kr%C4%93slu-talsu-novada-domes-priek%C5%A1s%C4%93d%C4%93t%C4%81jam-edgaram-zeld/1571238416338336/)

Šī informācija ir tiražēta tālāk ziņu aģentūru materiālos un publiski vairākos interneta portālos www.diena.lv, www.delfi.lv, www.tvnet.lv, www.talsuvestis.lv, u.c.

Iepriekšējais mērs E. Zelderis savos skaidrojumos par minēto, iespējams, koruptīvo piedāvājumu, bija visai skops, portālam www.la.lv bilstot: “Mērs arī norādīja, ka viņam esot ticis piedāvāts arī kukulis, par ko viņš informējis tiesībsargājošās iestādes. Domes priekšsēdētājs gan neatklāja kurš un ar kādu mērķi viņam to piedāvājis, bet tas esot saistīts ar kādu no lielajiem Talsu attīstības projektiem.” (http://www.la.lv/talsos-gaz-meru-pectecis-jau-esot-sameklets/)

Reaģējot uz šādiem apgalvojumiem, nolūkā noskaidrot apgalvojumu patiesumu, Talsu novada domes priekšsēdētājs Dainis Karols (LZS) vērsās ar informācijas pieprasījumu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) par ziņu sniegšanu saistībā ar E. Zeldera sniegto informāciju par kukuļa piedāvājumu 2017. gadā lielos apmēros un lūgumu informēt, vai KNAB ir saņēmis E. Zeldera iesniegumu un vai ir uzsākts kriminālprocess par minēto faktu.

 “Uzskatu, ka meli par korupcijas gadījumiem valsts pārvaldes un pašvaldību līmenī ir pretrunā ar atbildīga pilsoņa un amatpersonas rīcību. Kā domes priekšsēdētājs aicinu sava novada politiķus atbildīgi attiekties pret publiski paustu informāciju un neizmantot manipulatīvas metodes politiskiem mērķiem,” pauž Dainis Karols.

10. septembrī ir saņemta atbilde no KNAB: “Informējam, ka laika posmā no 2017. gada līdz šim brīdim Birojs nav saņēmis E. Zeldera iesniegumu par 2017. gadā piedāvāto kukuli lielos apmēros, kā arī Birojs nav uzsācis kriminālprocesu.”

Tas pierāda, ka iepriekšējais Talsu novada domes priekšsēdētājs Edgars Zelderis tīšuprāt ir maldinājis sabiedrību, par to, ka viņš ir vērsies tiesībsargājošās institūcijās par viņam it kā piedāvātu “kukuli”. Tā kā KNAB, kas tiešā mērā ir atbildīgs par koruptīvu gadījumu izskatīšanu, nav informēts, tad rodas šaubas arī par E. Zeldera vairākkārt minētā “kukuļa” piedāvājuma patiesumu. Šādā veidā ir ne tikai melots novada iedzīvotājiem, bet arī apzināti grauts Talsu novada publiskais tēls. Minot, ka “kukulis” piedāvāts saistībā ar kādu no Talsu novada projektu realizāciju, tiek radīts maldīgs priekšstats par pašvaldības projektu realizēšanas gaitas likumību un tajā iesaistīto speciālistu godaprātu.

“Likums ikvienam paredz nekavējoties ziņot par iespējamu korupcijas gadījumu, nevis apzināti vilcināt laiku un ar to publiski spekulēt, lai ietekmētu sabiedrības domu sev labvēlīgākā virzienā piemērotākajā laikā,” uzsver D. Karols.

Talsu novada pašvaldības reputācija, vedinot domāt par korupciju, tika būtiski negatīvi ietekmēta un, lai arī nav stingri noteiktu un izmērāmu kritēriju reputācijas vērtējumam, publiski apgalvojumi par korupcijas gadījumiem rada negatīvu vēstījumu.

E. Zelderis joprojām ir Talsu novada pašvaldības Ētikas komisijas priekšsēdētājs, bet ar šādu rīcību ir klaji pārkāpis vispārējās morāles normas. Līdz ar to tiks rosināta E. Zeldera atstādināšana no Ētikas komisijas sastāva.

 

Talsu novada pašvaldība

Notikumu kalendārs

Aprīlis, 2019
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk