Sestdiena, 24. augusts
Šodien sveicam: Bērtulis, Boļeslavs

Talsu novadā notiks valsts ģeodēziskā tīkla punktu apsekošana

11-06-2019

Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras (turpmāk - Aģentūra) darbinieki laika periodā no 2019. gada jūlija līdz decembrim, veiks valsts ģeodēziskā tīkla punktu* apsekošanas un sakārtošanas darbus Kurzemes reģionā, tai skaitā arī Talsu novada teritorijā, kas var skart jebkuru vietu novada teritorijā.

Nekustamā īpašuma īpašnieks, tiesiskais valdītājs vai lietotājs neierobežo ģeodēzisko un kartogrāfisko darbu veikšanu savā īpašumā esošajā vai pārvaldāmajā teritorijā.

Aģentūras darbiniekiem ir darba apliecības, kuras nepieciešamības gadījumā var uzrādīt. Pārvietošanās notiek tikai ar Nacionālo bruņoto spēku automašīnām, kuras var atpazīt pēc valsts reģistrācijas numura zīmēm, kas sākas ar burtiem LA

Valsts ģeodēziskā tīkla uzturēšanas darbus veic ģeodēzistu grupa divu cilvēku sastāvā, kuri izpilda šādus darbus:

  1. Veic ģeodēziskā punkta meklēšanu apvidū.
  2. Atrastai grunts zīmei** atrok punkta centru un veic fotografēšanu.
  3. Veic ģeodēziskos mērījumus punktā.
  4. Grunts zīmei izveido aprakumu (kupicu) un ierīko norādītājstabu,
  5. 5 m rādiusā no punkta centra veic krūmu un koku līdz 12 cm diametrā nociršanu.
  6. Fotografē sakārtoto ģeodēzisko punktu un sagatavo punkta abrisu (uzmērīšanas procesā pēc acumēra rasēta apvidus skice).
  7. Atrastas sienas zīmes attīra no rūsas un citiem uzslāņojumiem.
  8. Virs sienas zīmes piestiprina informējošo plāksnīti.
  9. Fotografē sakārtoto ģeodēzisko punktu un sagatavo punkta abrisu.

Aģentūra ir Aizsardzības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas iegūst, sagatavo un atjaunina ģeotelpiskās informācijas pamatdatus, tai skaitā uztur valsts ģeodēzisko tīklu, kas ietver valsts ģeodēziskā tīkla punktu apsekošanu apvidū. Informācija par Aģentūru atrodama interneta vietnēs www.lgia.gov.lv un http://map.lgia.gov.lv

*Ģeodēziskais punkts apvidū ir nostiprināta ģeodēziskā zīmē, piemēram, betona pilons (nošķelta piramīda), stienis, metāla vai betona caurule ar iebetonētu marku. Šie punkti nodrošina, realizē un uztur valsts koordinātu un augstumu sistēmu.

**Grunts zīmes centrs var būt virs zemes, zemes līmenī vai vairākus centimetrus zem zemes virsmas.

 

Notikumu kalendārs

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk