Otrdiena, 19. jūnijs
Šodien sveicam: Viktors, Nils

Starptautiskais Rally Talsi 2017

20-04-2017

Rally Talsi saviem skatītājiem šogad sarūpējis starptautiska mēroga un nozīmes autoralliju. Vienlaicīgi ar Latvijas rallija čempionāta, Latvijas rallijsprinta čempionāta un vēsturisko Youngtimer un Historic sacensību dalībniekiem, Talsos šogad pulcēsies arī drosmīgākās FIA Baltijas rallija trofejas un Lietuvas rallija čempionāta ekipāžas. Piektdien un sestdien, 19. un 20. maijā, autosportistiem veicot vairāk kā 125 kilometrus garu distanci, tiks noskaidrota ekipāža, kas sacensību finišu sasniegusi ātrāk par citām, un kas Sauleskalna estrādē saņems uzvarētāja kausu!

2016. gada sākumā Starptautiskā automobiļu federācija (FIA) veica nozīmīgas izmaiņas FIA Eiropas rallija trofejas izcīņā. 14 posmus garo sacensību vietā tika ieviestas vairākas reģionālo trofeju izcīņas, kuru ātrākās ekipāžas pēc tam piedalās finālposmā, lai noskaidrotu FIA Eiropas rallija trofejas ieguvēju. 2017. gadā šādas trofeju izcīņas notiks deviņos Eiropas reģionos, tajā skaitā arī Baltijā, kur notiks FIA Baltijas rallija trofeja. Pēc sportiskās hierarhijas FIA Baltijas rallija trofejas izcīņa ir kā pakāpiens starp nacionālo čempionāta un FIA Eiropas rallija čempionātu.

Šis būs otrais gads, kad notiek FIA Baltijas rallija trofeja, un pirmais, kad piecu ralliju garajā kalendārā iekļauts arī Rally Talsi. „FIA izveidotās reģionālo sacensību veiksmes pamatā ir sacensību norise iespējami tuvu dalībnieku pastāvīgajai dzīvesvietai. Tādējādi tiek maksimāli samazināts nepieciešamais finanšu apjoms, kā arī sacensību norise iepriekš kaut nedaudz iepazītā vidē ļauj sportistiem ātrāk pielāgoties jaunajiem apstākļiem un uzrādīt savam prasmju līmenim atbilstošu rezultātu. Vērtīgā pieredze, kādu sniedz dalība ārvalstīs notiekošās sacensībās, iespēja salīdzināt savas prasmes ar plašu konkurentu loku, un sāncensība par oficiālu FIA čempiona titulu – tie ir ieguvumi, kādus dalībnieki augstu novērtē!” LAF Rallija komisijas vadītājs Jānis Krastiņš.

Šogad jau ceturto reizi Rally Talsi būs arī Lietuvas rallija čempionāta posms. Līdzīgi kā pašmāju rallija ekipāžām, arī lietuviešu kolēģiem rallijs Talsos būs pirmās sacensības pēc ziemas pārtraukuma, atstājot vietu skatītāju spekulācijām, cik jaudīgas automašīnas spējuši sagatavot mehāniķi, un cik prasmīgi autosportisti spēs tās vadīt caur Talsu novada līkumotajiem ceļiem. Atcerēsimies, ka pērn ātrumposmos nepārspētas palika tieši lietuviešu ekipāžas – uzvaru Rally Talsi svinēja Martins Samsons / Mindaugs Varža (BMW M3X), bet prestižo Čempionu Rallija kausu jau trešo reizi mājup aizveda vēl viena lietuviešu ekipāža – Vitauts Šveds / Žilvins Sakalausks (Mitsubishi Lancer Evo X)! Kuras valsts ekipāžas šogad kāps uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena, to uzzināsim vien 20. maija pievakarē!

2017. gada FIA Baltijas rallija trofejas kalendārs

 

Nosaukums

Norises valsts

Norises datums

1. posms

Mikkeli Rally

Somija

17.-18. februāris

2. posms

Rally Talsi

Latvija

19.-20. maijs

3. posms

Rally Latvija

Latvija

22.-23. jūlijs

4. posms

Lakes Rally Rokiškis

Lietuva

3.-5. augusts

5. posms

DHL Rally Elektrėnai

Lietuva

8.-9. septembris

Jānis Unbedahts
RA Events sabiedriskās attiecības
Foto: go4speed.lv
 

Notikumu kalendārs

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas