Svētdiena, 25. augusts
Šodien sveicam: Ludvigs, Ludis, Ivonna, Patrīcija

Satiksmes ministrs viesojās Talsos

01-08-2019

1. augustā Talsos viesojās satiksmes ministrs Tālis Linkaits, lai pārrunātu aktualitātes, kas skar valsts un reģionālo ceļu tīkla attīstību un turpmāko perspektīvu. Viens no Talsu novadam būtiskākajiem jautājumiem, kas nav atrisināts jau ilgus gadus, ir neapmierinošā stāvoklī esošais autoceļa V1401 „Stende – Lauciene – Mērsrags” posms, arī tilta pār Abavas upi Sabilē sliktais tehniskais stāvoklis.


Foto - Dainis Kārkluvalks

„Talsos neesmu pirmo reizi un situācija vairāk vai mazāk ir zināma un saprotama. Ceļi un ceļu problēmas visā valstī ir gandrīz vienādas. Sešdesmito gadu beigās un septiņdesmito gadu sākumā asfaltētie lauku ceļi šobrīd iet zudībā, katru gadu tikai aizlāpītas bedres, bet īsti ceļu remonti reģionālajiem ceļiem nav notikuši. Skaidrs, ka valstij nav tik liels finansējums, lai visus ceļus uzreiz salabotu. Šobrīd arī beidzies Eiropas Savienības finansējums ceļu atjaunošanai, līdz ar to, mēs varam izdarīt tik, cik valsts finanses atļauj,” skaidroja satiksmes ministrs.

Galvenā prioritāte ir maģistrāles, bet reģionālie ceļi tiek remontēti esošo līdzekļu iespējās, skatoties uz tiem posmiem, kuri tajā brīdī ir vissliktākajā stāvoklī, bet grants ceļi – tikai tad, ja atliek finansējums. Satiksmes ministrija labprāt nodotu grants un vietējos ceļus pašvaldībām, jo, salīdzinot ar citām valstīm, Latvijai valsts ceļu īpatsvars ir daudz lielāks nekā, piemēram, Somijā vai Zviedrijā.

Šobrīd Satiksmes ministrija daudz rūpīgāk skatās uz to, kas jau tiek darīts. Kvalitātes prasības tiek pastiprinātas gan būvniekiem, kam jāpiešķir 5 gadu garantiju ceļam, gan arī projektētājiem jāgarantē, ka ceļa projekts ir izstrādāts kvalitatīvi. Ceļam „Talsi - Stende” tika konstatēti nepietiekami kvalitātes rādītāji, pateicoties ceļu garantijai, būvnieks novērsīs radušos trūkumus. Kā arī ilgu laiku Talsu novad pašvaldība centās panākt ceļa zīmes nomaiņu pie pagrieziena uz Mundigciemu, kur šobrīd ir uzraksts “novada pašvaldība”, tika rakstīta arī vēstule Satiksmes ministrijai un VAS “Latvijas Valsts ceļi” un beidzot panākta vienošanās, ka zīme tiks mainīta.

Tomēr Sabiles tilta rekonstrukciju un autoceļa „Stende – Lauciene - Mērsrags” atjaunošanu satiksmes ministrs T. Linkaitis šobrīd nesola: „Mēs labprāt gribētu, lai vienlaikus visi ceļi tiktu sakārtoti, tomēr to līdzekļu ietvaros, kas mums ir piešķirti, diemžēl neko solīt nevaram.”

Diemžēl arī 2020. gadā finanšu līdzekļi varētu palikt līdzšinējā līmenī. “Šobrīd cenšamies ietaupīt uz ceļu uzturēšanas izdevumiem, lai varam šo ietaupījumu novirzīt ceļu labošanai.“

Ministrs lūdz visiem autovadītājiem atcerēties, ka jābrauc prātīgi un ceļi arī tomēr ir jāsaudzē, ja ir uzlikta ceļa zīme, tad tā ir novietota ar mērķi, nevis tāpat vien. Kravas automašīnas braucot zem zīmes, kura norāda, ka tas nav atļauts, ceļš tiek bojāts un atkal ir nepieciešami līdzekļi, lai to salabotu. Būsim iecietīgi, un atcerēsimies, ka nevaram visu uzreiz sakārtot.

 

 

Dana Vecmane

Notikumu kalendārs

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk