Ceturtdiena, 21. jūnijs
Šodien sveicam: Emīls, Egita, Monvīds

Provokācija ar mērķi diskreditēt pašvaldības darbu

13-09-2017

Talsu novada iedzīvotāju pastkastītēs ir nonākušas nezināmu personu sagatavotas skrejlapas ar uzsaukumu par konkursa rīkošanu atkritumu apsaimniekošanas jomā un iekasētā dabas resursu nodokļa pārrēķinu.

Materiālā, kas izplatīts iedzīvotāju pastkastītēs bez Talsu novada pašvaldības ziņas, ir maldinoša informācija. Līdzīgas skrejlapas šajā nedēļā tikušas izplatītas arī Tukumā.

Viena no pašvaldības autonomajām funkcijām ir atkritumu apsaimniekošana, lai nodrošinātu kvalitāti un pakalpojuma nepārtrauktību, pašvaldība savlaicīgi izskata dažādus jautājumus, kas saistīti ar šo funkciju realizēšanu.

Vēršam uzmanību uz to, ka dabas resursu nodokļa administrēšanu veic Valsts ieņēmumu dienests kopā ar Valsts vides dienestu. Ne pašvaldībai, ne kādiem tās dienestiem nav pamata veikt nodokļa pārrēķinus vai kā citādi iejaukties abu norādīto Valsts iestāžu kompetencē. Kā jau publiski ziņots, šobrīd notiek pārbaude par SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “Piejūra”” darbību attiecībā uz dabas resursu nodokļa aprēķināšanu un iekasēšanu, un tikai pēc pārbaudes rezultātu saņemšanas pašvaldība varēs lemt par tālāko rīcību attiecībā uz sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksas apmēru. Šobrīd neviena Valsts pārvaldes iestāde nav konstatējusi pārkāpumus SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “Piejūra”” darbībā. Arī Talsu novada pašvaldības rīcībā nav informācija, ka SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “Piejūra”” nepamatoti piemērotu dabas resursu nodokli.

Jāpiebilst, ka jautājumā par nezināmu personu sagatavotajām skrejlapām, kas izplatītas novada iedzīvotājiem, SIA “Atkritumu apsaimniekošanas sabiedrība “Piejūra”” šobrīd vērtē iespēju vērsties tiesībsargājošās instancēs sakarā ar nepamatotas informācijas izplatīšanu.

Talsu novada pašvaldība vēlas uzsvērt, ka centieni paralizēt pašvaldības darbu nav biznesa ētikas pamatā. Acīmredzot, atsevišķi uzņēmumi konkurences cīņā nekautrējas izmantot dažādas apšaubāmas metodes.

Domes priekšsēdētājs Edgars Zelderis aicina iedzīvotājus būt tālredzīgiem un nepakļauties šāda veida maldinošai informācijai.

 

Informāciju sagatavoja
Talsu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Marta Rake-Lasmane
,
Tukuma novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Laukmane


 

Notikumu kalendārs

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas