Svētdiena, 25. augusts
Šodien sveicam: Ludvigs, Ludis, Ivonna, Patrīcija

Piesaistīts līdzfinansējums Raiņa ielas infrastruktūras attīstībai

07-08-2019

Šobrīd rit darbi pie Raiņa ielas izbūves, un tā kā šī ir viena no pilsētas centrālajām un visvairāk noslogotajām ielām pilsētā, tiks sakārtota arī infrastruktūra. Lai to varētu paveikt, piesaistīts ERAF līdzfinansējums projekta „Transporta infrastruktūras attīstība Talsu pilsētā” īstenošanai. Sakārtota infrastruktūra ir vienlīdz svarīga gan komerctransportam, gan gājējiem un velosipēdistiem. Projekta ietvaros tiek atjaunotas ne vien pašas ielas, bet arī nobrauktuvju segums pie blakus esošajām mājām, izbūvēti vai pārbūvēti ūdensapgādes un sadzīves kanalizācijas tīkli, slēgtā lietus ūdens novades sistēma, ielu apgaismojums un izbūvētas autobusu pieturas. Sakārtojot apgaismojumu pie gājēju pārejām atbilstoši Eiropas Savienības standartiem, tiks ievērojami uzlabota satiksmes drošība. Raiņa ielas pārbūvi veic vietējais uzņēmums SIA „Talce”.

Ļoti būtisks uzlabojums būs gājēju un veloceliņu izbūve abās Raiņa ielas pusēs. Sākotnēji projektā bija paredzēts apvienot gājēju un velosipēdistu celiņu, taču to rūpīgi izvērtējot, rasts risinājums, kas paredz atsevišķas pārvietošanās joslas gājējiem un riteņbraucējiem. Lai veloinfrastruktūra Talsu pilsētā attīstītos pārdomāti, dome jau lēmusi par nākamo soli – būvprojekta izstrādi Rīgas ielas posmam. Tas savienos pērn izbūvēto veloceliņu no Dižstendes līdz Rīgas–Stendes ielas rotācijas aplim ar jauno Raiņa ielas veloceliņu.

Projekta kopējās izmaksas mērāmas 2 463 711,77 eiro (ar PVN), no kā ERAF līdzfinansējums sastāda 417 055,00 eiro, bet valsts budžeta dotācija – 492 120,74 eiro. Par šiem līdzekļiem tiks pārbūvēta Raiņa iela no Darba ielas krustojuma līdz pat pilsētas robežai ceļā uz Pastendi.
 

Jolanta Didžus
Talsu novada pašvaldības
Attīstības  plānošanas un projektu vadības nodaļa​s
Projektu vadības daļas
Projektu vadītāja

Notikumu kalendārs

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk