Trešdiena, 19. jūnijs
Šodien sveicam: Viktors, Nils

Pašvaldības delegācija un Talsu Komersantu kluba pārstāvji devās oficiālā vizītē uz Gruziju

04-12-2018

No 5. līdz 8. novembrim Talsu novada pašvaldības delegācija un Talsu Komersantu kluba pārstāvji devās uz Talsu novada pašvaldības sadraudzības pilsētu Gruzijā – Telavi. Tā bija oficiāla pašvaldības vizīte par godu slavenā Gruzijas karaļa Erekla II 298. dzimšanas dienai, kur piedalījās arī citu valstu sadarbības partneri.

Talsu novada pašvaldība jau 2015. gada augustā noslēdza sadarbības līgumu ar Telavi pašvaldību. Sadarbības mērķis ir abpusējas un ilgstošas attiecības starp abām pašvaldībām, vēlme attīstīt sadarbību kultūras, sporta, un izglītības nozarēs, kā arī veicināt abu pašvaldību ekonomisko attīstību, kas balstās uz brīvā tirgus ekonomikas principiem. Šoreiz Talsu novadu oficiālajā delegācijā pārstāvēja domes priekšsēdētājs Dainis Karols un viņa 1. vietnieks Ģirts Kalnbirze. Savukārt Komersantu klubu prezentēja deviņi novada dažādu jomu uzņēmēji.

“Vizītes laikā Telavi un Talsu novada pašvaldības vadības līmenī tika augsti novērtēta līdzšinējā sadarbība, kā arī pārrunātas tālākās sadarbības iespējas. Apspriedām šogad Talsos notikušo starptautisko basketbola turnīru, kur piedalījās arī basketbolisti no Telavi. 2019. gada pavasarī ir plānota Talsu novada Sporta skolas basketbolistu dalība turnīrā un treniņnometnē Telavi. Izskanēja ierosinājums Talsos organizēt Gruzijas vīru ansambļa koncertu,” pastāstīja D. Karols.

Vizītes laikā tika pārrunāti arī sociālās jomas jautājumi. Uzņēmēja un domes deputāte Inga Gluzda pastāstīja, ka Gruzijā nav veco ļaužu pansionātu un bērnunamu. Tas saistīts ar gruzīnu mentalitāti un spēcīgajām ģimenes saitēm. “Cilvēki vecumdienas aizvada ģimenē. Eiropas Savienības valstis ir tendētas bērnos agri audzināt patstāvību, kas ilgtermiņā noved pie atsvešināšanās no vecākiem. Savukārt, ja kāds bērns paliek bez vecāku aprūpes, par viņu atbildību uzņemas citi ģimenes locekļi,” viņa pastāstīja. Atšķirīga pieeja ir arī pašvaldības dzīvokļu jautājumā – Gruzijā to nav. Ja kādai personai nepieciešama dzīvesvieta, to pašvaldība īrē no privātpersonām. “Sociālo un veselības jautājumu komitejā lūdzām Dzīvokļu komisijai sagatavot plānu pašvaldības dzīvokļu jautājumā. Mums arī nepieciešams samazināt šo īpašumu skaitu, jāizstrādā cita metodika, kā nodrošināt iedzīvotājiem vajadzību pēc dzīvojamās platības,” uzskata I. Gluzda.

Pēc Talsu novada vadības iniciatīvas Talsu novada uzņēmējiem tika noorganizēta tikšanās augstākajā vadības līmenī. Uzņēmējs un novada domes deputāts Edmunds Demiters uzsvēra, ka beidzot ir cerības uz pirmo veiksmes stāstu uzņēmējdarbības jomā, kas būtu iesācies šāda veida starptautiskās sadarbības laikā. “Daudzus gadus uzņēmēji ir piedalījušies dažādos ārzemju braucienos pie Talsu novada pašvaldības ārzemju sadarbības partneriem, bet līdz šim tas nav vainagojies ar kādiem noslēgtiem līgumiem. Esam pateicīgi Telavi vadībai, kas bija piemeklējuši uzņēmējus no mūsu pārstāvētajām darbības jomām. Tādā veidā SIA “Krauzers” ievadīja sarunas par kokmateriālu eksportu būvniecībai. Ceru, ka izdosies attīstīt šīs sarunas un pēc aptuveni pusgada nonāksim pie konkrēta rezultāta,” teica E. Demiters.

D. Karola un Ģ. Kalnbirzes komandējums izmaksāja 875,18 eiro, savukārt Komersantu kluba pārstāvji braucienā devās par saviem līdzekļiem.

 

Inita Fedko

 

Notikumu kalendārs

Jūnijs, 2019
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk