Otrdiena, 20. februāris
Šodien sveicam: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Parakstīti stipendiju līgumi

10-11-2017

 
10. novembrī, Talsu novada administratīvajā centrā, svinīgi parakstīja trīs līgumus par pašvaldības stipendijas piešķiršanu. Atšķirībā no iepriekšējā gada šogad pašvaldības stipendija tika piešķirta ne tikai ārstniecības specialitātē studējošajiem, bet arī vienai studentei pedagoģijas specialitātē.

Ārstniecības specialitāšu stipendijas līgumu parakstīja Talsu novada pašvaldības izpilddirektors Modris Jaunvalks, SIA „Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” valdes locekles Kristīna Bidzāne un Linda Mičule, kā arī stipendijas saņēmējas Rūta Meiere, kura apgūst kardiologa specialitātei un Ilze Jansone, kura studē neatliekamās medicīnas ārsta specialitātē.

„Situācija veselības nozarē ir ļoti nozīmīga un dažās specialitātēs pat kritiska, kad atlikušie speciālisti strādā ar milzīgu pārslodzi. Latvijā vidējais mediķa vecums ir aptuveni 50 gadi, un tāpēc mums ļoti rūpīgi ir jādomā par jauniem speciālistiem, jo mēz zinām, ka ārsti ir tie speciālisti, kuri mācās vis ilgi. Mums ir liels prieks par Talsu novada pašvaldību, kas arī pievienojas šajā kopīgajā darbā, lai piesaistītu jaunos speciālistus, rūpējoties par talsinieku un Talsu novada iedzīvotāju veselību, kā arī tuvāko novadu iedzīvotājiem. Un es uzskatu, ka šī stipendija motivēs studentus rūpīgāk ziedot sevi mācību procesam un kļūt par labu speciālistu Talsu filiālē,” atzīst Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas galvenā ārste Linda Mičule.

Šogad stipendijai pirmo reizi pieteicās arī pedagoģijas specialitātes studente. Talsiniece Lita Ivančikova šogad pirmo gadu studē krievu filoloģiju un jau zina, ka nākotnē vēlēsies strādāt Talsu novadā par krievu valodas skolotāju. Lita atzīst, ka stipendija liek sajust to, ka Talsu novads atbalsta jaunos speciālistus un vēlas, lai viņi atgrieztos Talsos un veidotu savu karjeru tieši šeit.

 

Izglītības specialitātes stipendijas līgumu parakstīja M. Jaunvalks, Izglītības pārvaldes vadītājs Uldis Katlaps, kā arī stipendijas saņēmēja Lita Ivančikova.

Līgumu paraksta Ilze Jansone

Līgumu paraksta Rūta Meiere

Līgumu paraksta Lita Ivančikova

Jaunie speciālisti, parakstot līgumu, apņēmās Talsu novadā nostrādāt vismaz piecus gadus. Ārstniecības speciālista stipendija ir 380,00 EUR un izglītības specialitātē – 190,00 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas.

 

 

Dana Vecmane
Talsu novada pašvaldības 
Komunikācijas speciāliste

 

 

Notikumu kalendārs

Februāris, 2018
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas