Notikumi Talsu novada pašvaldībā no 9. līdz 15. aprīlim

08-04-2013

 

Notikumi Talsu novada pašvaldībā

laika posmā no 2013. gada 9. aprīļa līdz 15. aprīlim


Konkursā „Zelta ābele” lasītāju simpātiju balvu ieguvušas Maija Laukmane un Antra Auziņa

 

Latvijas Mākslas akadēmijā, 4. aprīlī tika pasniegtas Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas balvas „Zelta ābele 2012” labākajiem grāmatu noformējumiem. Divu radošu talsenieču – dzejnieces Maijas Laukmanes un mākslinieces Antras Auziņas kopīgi veidotā bērnu dzejas grāmatiņa „Gar ausīm skrien vējš” ieguvusi lasītāju simpātiju balvu, kā izcilākais mākslinieciskais noformējums nominācijā – bērnu literatūra. Šajā nominācijā pavisam tika izvirzītas četras grāmatas.

„Gar ausīm skrien vējš” interneta balsojumā ieguva 1202 lasītāju balsis, kas ar lielu punktu pārsvaru bija priekšā pārējiem darbiem. Tā rezultātā grāmatu izdevniecība „Izdevniecība Annele” saņēma dāvanu – reklāmas vietu portālā www.delfi.lv 1000 latu vērtībā.

Svinīgajā pasākumā piedalījās arī Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš, Kultūras ministre Žanete Jaunzeme­-Grende, kā arī citas prominentas personas.

 „Zelta ābele” ir viens no vecākajiem profesionālajiem nozares konkursiem Latvijā un šogad tas notiek jau 20. gadu. Par godu šim notikumam no 4. līdz 25. aprīlim, Latvijas Mākslas akadēmijas aulā ir apskatāma vērienīga izstāde „Konkurss „Zelta ābele””. Atjaunotās Latvijas grāmatu māksla 20 gados”, kur izstādītas visas grāmatas, kas 20 gadu laikā ir tikušas nominētas konkursam „Zelta ābele”.

Abām māksliniecēm jau top nākamā grāmatiņa „Tupelīšu stāstiņi” ar Maijas Laukmanes prozu un Antras Auziņas zīmējumiem. Šoreiz zīmējumi būs veidoti citā tehnikā, nevis kā māksliniecei ierasts līdz šim, bet zīmējumi uz Talsu fotogrāfijām. Ir iecere šo grāmatu izmantot arī kā ceļvedi – vadoties pēc grāmatas zīmējumiem, lasītājam būs iespēja doties konkrēto Talsu ainavu meklējumos, kas attēlotas grāmatā.

 

 


Aicina uz pirmo nodarbību pilatēs Virbu kultūras namā

 

Pirmdien, 8. aprīlī, plkst. 18.30 Virbu kultūras namā notiks pilates nodarbība. Pilates - ir īpaša tipa treniņa programma, kas koncentrējas un personu kopumā, uz cilvēka nesaraujamo saistību ar fizisko un garīgo stāvokli. Tā apvieno jogas, stiepšanās un spēka vingrojumus. Dalības maksa Ls 1.00.

 

 


Notiks seminārs lauksaimniekiem

 

Latvijas lauku konsultāciju izglītības centra Talsu nodaļa rīko semināru „Lauksaimniecības produkciju ražojošo saimniecību konkurētspējas palielināšana lopkopībā – Kvalitatīva piena ieguves pamatprincipi piena fermās”. Semināra tēmas: Piena pārraudzības datu izvērtējums un izmantošana ganāmpulka sekmīgā apsaimniekošanā; Piena satura rādītāji, to uzlabošanas iespējas; Tesmeņa veselība. Mastīta profilakse. Seminārs notiks 9. aprīlī no plkst. 10.00 – 16.30, K.Valdemāra ielā 21 A, Talsu konsultāciju biroja telpās. Semināru vadīs Dainis Arbidāns, eksperts veterinārmedicīnā.

 

 

 


Uz tikšanos ar zemkopības ministri aicināti lauksaimnieki

 

Ceturtdien, 11. aprīlī, plkst. 18.00 Kandavā, Sabiles ielā 3, viesnīcas „Kandava” 2. stāva konferenču zālē notiks tikšanās ar LR zemkopības ministri Laimdotu Straujumu un zemkopības ministrijas parlamentāro sekretāru, Saeimas deputātu Edvardu Smiltēnu. Uz tikšanos ieradīsies arī Lauku atbalsta dienesta (LAD) Ziemeļkurzemes pārvaldes vadītāja Juzefa Kļava, lai informētu lauksaimniekus par plānotajiem ES struktūrfondu projektiem nākamajā plānošanas periodā. Savukārt viesi no Zemkopības ministrijas informēs klātesošos par aktualitātēm valstī lauksaimniecības, mežsaimniecības un zivsaimniecības nozarēs, kā arī par Eiropas Savienības atbalstu lauku attīstībā. Uz tikšanos tiek aicināti lauksaimnieki.

 


Talsos atzīmēs Amendas Mūzikas svētkus

Ik pavasari ar krāšņiem kamermūzikas koncertiem Talsu novadā atzīmē lieliskā vijolnieka, Talsu luterāņu draudzes mācītāja un Ludviga van Bēthovena drauga Kārļa Ferdinanda Amendas vārdā nosauktos Mūzikas svētkus. To laikā, 12. un 13. aprīlī, notiks dažādi kamermūzikas koncerti Talsos un Spārē, kā arī tiks noturēts muzikāls piemiņas brīdis Amendas atdusas vietā Talsu mācītājmuižā. Apmeklēt K.F.Amendas IX Mūzikas svētku pasākumus aicināts ikviens interesents un klasiskās mūzikas cienītājs.

Šogad pirmo reizi Amendas Mūzikas svētku programma paredzēta arī ārpus Talsiem, tādējādi aizsākot skaistu tradīciju šo svētku koncertus ik gadu atskaņot arī kādā no novada muižām un pilīm. Muzikālie ceļojumi paredzēti tajās Talsu novada muižās un pilīs, kas celtas 18.gs. beigās vai 19.gs. sākumā - K.F.Amendas dzīves un muzikālās darbības laikā. Pirmais pieturpunkts būs Spāres muiža, bet nākamajā gadā ar kādu no Amendas Mūzikas svētkiem veltītu koncertu  mūziķi uzstāsies Tiņģeres pilī. „Jau devīto gadu pēc kārtas tiksimies Kārļa Ferdinanda Amendas Mūzikas svētkos, lai atcerētos brīnišķīgo stāstu par Talsu mācītāja iepazīšanos ar vienu no pasaules mūzikas dižgariem – Ludvigu van Bēthovenu un abu īso, bet patieso un sirsnības pilno draudzību. Tiksimies, lai vēstītu pasaulei par to, ka tieši mūsu novadnieks Kārlis Ferdinands Amenda bija pirmais, kuram noslēgtais, bet sirdī dziļi vientuļais, Bēthovens vēstulē uzticēja savas dzīves lielāko traģēdiju – ziņu par dzirdes pasliktināšanos,” stāsta muzikoloģe un Amendas Mūzikas svētku tradīcijas iedibinātāja Inta Udodova.

Nu jau tradicionāli Amendas Mūzikas svētki tiks atklāti ar ieskaņu koncertu, kas Talsu Mūzikas skolas K.F.Amendas koncertzālē notiks 12.aprīlī. Koncertā „Gaismu sauca, gaisma ausa” Talsu novada mūzikas skolu audzēkņi un pedagogi klausītājus iepriecinās ar Jāzepa Vītola skaņdarbiem.

Tajā pašā dienā klasiskās mūzikas gardēži gaidīti uz kamermūzikas koncertu „Bēthovens, Brāmss un latvieši no koncertcikla Iededz gaismu” trīs lielisku mūziķu klarnetista Egīla Šēfera, čellista Ērika Kiršfelda un pianista Toma Ostrovska izpildījumā. Mākslinieki koncertu sniegs pašvaldības administratīvā centra zālē.

Amendas Mūzikas svētku pirmā diena noslēgsies ar kamermūzikas koncertu „Vēstules uz nošu lapām” romantiskajā Spāres muižā, kur klausītājus priecēs Ziemeļkurzemes jauniešu kamerorķestris diriģentes Indras Sproģes vadībā.

13.aprīlī svētku dalībnieki aicināti uz muzikālu piemiņas brīdi Kārļa Ferdinanda Amendas (1771-1836) atdusas vietā Talsu mācītājmuižā. Uzstāsies dzejniece Maija Laukmane un Spāres tautas nama sieviešu vokālais ansamblis „Varavīksne”.

Bet svētku noslēgumā krāšņs koncerts „Ar stīgām pavasari zīmējot” paredzēts Talsu novada muzejā, kur ar Vīnes klasikas un romantisma laika skaņdarbiem uzstāsies Simfonietta Rīga Spīķeru kvartets.

Apmeklēt K.F.Amendas IX Mūzikas svētku pasākumus mīļi aicināts ikviens interesents un klasiskās mūzikas cienītājs. Vairāk informācijas www.talsi.lv

 

 


Laumu dabas parkā notiks pirmais Latvijas čempionāts disku golfā

 

Lai Latvijā sekmīgāk attīstītu un popularizētu disku golfu, šogad tiek rīkots pirmais oficiālais Latvijas čempionāts šajā sporta veidā. Tas sastāvēs no piecām atsevišķām divu dienu sacensībām, kur spēlētāji startēs divās divīzijās – vīriešu un sieviešu.

Pirmais posms norisināsies jau pavisam drīz 13. un 14. aprīlī Laumu dabas parkā, kur iemēģināt roku disku mešanā un patrenēties ir iespējams jau šobrīd. Aicinām ikvienu izbaudīt šo aizraujošo sporta veidu un piedalīties šādā īpašā, vēsturiskā sporta dzīves notikumā! Pirmajiem pieciem jaunajiem spēlētājiem, kas pieteiksies un ieradīsies uz Latvijas disku golfa čempionāta pirmo posmu, sacensību organizatori dāvinās personīgo spēles disku.

Plašāku informāciju par čempionātu un pieteikšanās iespējām, kā arī informāciju par disku golfa spēles principu un noteikumiem, meklējiet interneta vietnē www.diskgolfs.info .

  


Talsos notiks starptautiska suņu izstāde 

 

No 20. līdz 21. aprīlim, Talsu 2.vidusskolas sporta hallē, K.Mīlenbaha ielā 32, Talsos notiks Talsu kinoloģiskā kluba rīkotā nacionālā visu šķirņu suņu izstāde „Talsi-2013”.
Paredzams, ka izstādē piedalīsies vairāk nekā 400 dažādu šķirņu suņi, kurus vērtēs eksperti no Dānijas, Serbijas, Horvātijas un Ukrainas.
Izstādes laikā notiks arī dzīvnieku barības, dažādu kārumu, vitamīnu un aksesuāru tirdzniecība. Ieeja bez maksas.


Sambas vakars Talsu novada muzejā

Sestdien, 13. aprīlī, plkst. 18.00 Talsu novada muzeja Izstāžu zālē notiks „Sambas vakars”. Vakara gaitā ieskatīsimies dejas vēsturē, apgūsim pamatsoļus un ļausimies dejotpriekam.

Ieejas kartes vēlams iegādāties jau laikus muzeja kasē, cena (vienai personai): iepriekšpārdošanā – 3 Ls, studentiem un vidusskolēniem – 1.50 Ls, pasākuma dienā 4 Ls. Pasākuma organizatore – Solveiga Maļecka. Informācija pa tālruni: 29459423

 


Kultūras norises:

12. aprīlī 11.00, Talsu Valsts ģimnāzijāStarpnovadu skolu zēnu koru un jaukto koru skate.

12. aprīlī 14.00, Strazdes bibliotēkā darbosies galda spēļu pēcpusdiena.

12. aprīlī 19.00, Pļavmuižas saieta namā darbosies meistarklase konfekšu pušķu gatavošanā.

12. aprīlī 20.00, Vandzenes tautas namā notiks Diskotēka kopā ar DJ Jāni.

13. aprīlī 10.00, Spāres tautas namā notiks bijušo kinomehāniķu 1. salidojums (no 23. marta pārceltais pasākums) „Ekrāns balts un neparasts” - Kino dienas garumā.

13. aprīlī 13.00, Laucienes kultūras namā notiks senioru deju kopu sadancis „Aprīļa pilieni”, Balgales tautas nama kolektīva „Sarma” vadībā.

13. aprīlī 13.00, Vandzenes tautas namā notiks senioru pavasara balle - koncerts un groziņballe kopā ar Anitu Ozolu.

13. aprīlī 19.00, Tinģeres saieta namā notiks Tiņģeres amatierteātra pirmizrāde, Andris Niedzviedzis - „Pacelt vabolīti”.

13. aprīlī 19.00, Virbu kultūras namā notiks Talsu teātra kopas  muzikāls dzejas uzvedums ar dejām „Par šo un to, un visu ko”.

15. aprīlī 13.00, Strazdes brīvā laika pavadīšanas centrā notiks Strazdes lietišķās mākslas – audēju pulciņa izstādes „Raibais celiņš uz Dziesmu svētkiem” atklāšana.

15. aprīlī 16.00, Talsu novada muzejā norisināsies Mākslas dienas ’2013 - Talsu mākslinieku darbu un Latvijas Mākslinieku savienības izstādes atklāšana.

15. aprīlī 18.00, Vandzenes tautas namā tiks demonstrēta režisora Aigara Graubas piedzīvojumu filma "Sapņu komanda".

 


Sporta norises

10. aprīlī 9.00, Talsu sporta namā notiks Talsu novada pensionāru pavasara kausa izcīņas 5. posms zolītē.

10. aprīlī 19.00, Talsu sporta hallē notiks Talsu novada J.Broka un R.Kalniņa vārdā nosauktais skriešanas seriāla sacensības.

11. aprīlī 19.00, Talsu sporta namā notiks Talsu novada kausa izcīņas seriāla sacensības sporta bridžā.

12. martā 8.30, Sporta centrā „Lauciene” notiks Laucienes kausa izcīņas zolītē 2012./13. zolītē 11. posms.

13. aprīlī 10.00, Talsu sporta namā notiks Talsu novada kausa izcīņa dambretes četrcīņā 3. un 4. posms.

13. martā 11.00, Talsu sporta namā notiks komandu sacensības galda tenisā Talsi – Tukums.

13. aprīlī 10.00, Talsu sporta namā notiks LR meistarsacīkstes novusā dubultspēles ½ fināls novusā.

13. aprīlī 10.00, Sabiles sporta centrā notiks „Pavasara” kausa izcīņa sievietēm tenisā. Noslēgums.

14. aprīlī 9.00, Talsu sporta namā notiks Talsu sporta nama kausa izcīņa zolītē komandām.

15. aprīlī 15.00, Kamparkalnā notiks orientēšanās sacensības ZIG-ZAG.

 

Inga Priede,
Talsu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

 

e-pasts: inga.priede@talsi.lv
T.: 26350440; 63232125

 

Talsu novada pašvaldības interneta mājas lapa http://www.talsi.lv
19-06-2018