Pirmdiena, 26. augusts
Šodien sveicam: Natālija, Tālija, Broņislavs, Broņislava

Laucienes pagasts kļuvis par vienu Latvijas pilsoni bagātāks

10-05-2019

10. maijā Latvijas pilsonību skaistā ceremonijā ieguva Laucienes pagasta iedzīvotāja Marija Kolibana. Uz Latviju no Moldovas Marija pārcēlās 1987. gadā un mīl šo zemi kā savu dzimteni. Latvija ir viņas mājas.

“Pilsonība nav tikai juridisks akts, tā nav tikai pase ar ierakstu: “Latvijas pilsonis”. Tā ir daudz ciešāka saikne ar mūsu valsti. Tā ir pārliecība, ka tu šai vietai piederi, tā ir pārliecība, ka tu vari, un galvenais, gribi šeit dzīvot. Latvijas valsts mums visiem ir tikai viena. Tā ir vienīgā valsts uz zemes, kur ir sarkanbaltsarkanais karogs, Brīvības piemineklis, “Dievs, svētī Latviju”. Pats galvenais ir cilvēki, kuriem ir apziņa, ka viņi pieder tieši šai vietai, ka viņi ir lojāli pret valsti un pret Satversmē ierakstītajām vērtībām,” pirms svinīgā zvēresta došanas sacīja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Talsu nodaļas vadītāja Sarmīte Vjatere.

Marija Kolibana jūtas piederīga Latvijai un priecājas par iegūto pilsonību. Prieku par vēl viena pilsoņa pievienošanos Talsu novadam pauda arī Talsu novada domes priekšsēdētājs Dainis Karols

“Cilvēks Latvijā var dzīvot arī bez pilsonības, Latvijas valsts ir ļoti lojāla pret šeit dzīvojošajiem cilvēkiem. Ir svarīgi, kurā brīdī izdarām šo izvēli un esam gatavi naturalizēties, lai saņemtu Latvijas Republikas pasi. Ļoti priecājos, ka esat izdarījusi šo izvēli un izgājuši šo ceļu! Latvijas pilsonība arī uzliek savus pienākumus, bet jūs noteikti arī izjūtat šo godu, ko tas nes līdzi,” teica Talsu novada domes priekšsēdētājs Dainis Karols, paužot prieku, ka Marija Kolibana ir kļuvusi par pilsoni tieši Talsu novadā.

Sveikt savu kolēģi bija ieradušies Marijas darbabiedri no Laucienes pamatskolas. Tās direktore Signeta Šveiduka uzsvēra, ka Marija vienmēr bijusi lojāla savai valstij, to pierādot ar savu attieksmi un padarīto darbu. “Marija vienmēr ir izturējusies ar cieņu pret vietu, kur dzīvo, vienmēr runājusi tikai labas lietas. Marija ciena savu skolu, kur viņa strādā, pagastu, kur dzīvo. Ļoti priecājamies, ka Marija izdarīja šo godpilno izvēli,” piebilda S. Šveiduka.

Pati Marija ļoti priecājas par iegūto pilsonību. Latvijā viņa apprecējās, pakāpeniski apguva latviešu valodu un ar vīru mājās runā tikai latviski. Tagad, izejot naturalizācijas procesu, latviešu valodas eksāmens viņai problēmas nesagādāja, bet zināšanas par vēsturi un Satversmi gan nācās papildināt.

“Būdama nepilsone, nebiju piederīga ne Moldovai, ne Latvijai, tāpēc nolēmu kļūt par pilsoni,” teica M. Kolibana. Lēmumu pārcelties uz Latviju viņa nav nožēlojusi nekad.

 

Inita Fedko

Notikumu kalendārs

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk