Svētdiena, 24. jūnijs
Šodien sveicam: Jānis

Labākās jauniešu organizācijas Talsu novadā - Talsu pamatskolas pašpārvalde un centrs "Sava vieta"

04-04-2016

Tradicionālajā Jauniešu dienā starp atraktīviem uzdevumiem un muzikāliem priekšnesumiem tika noskaidrota labākā jauniešu organizācija Talsu novadā. Šogad tituls ar vienādu punktu skaitu tika dalīts uz pusēm, bet katra no tām – unikāla un vienlīdz vērtīga. Talsu pamatskolas pašpārvalde un Valdemārpils jaunatnes iniciatīvu centrs „Sava vieta” vieno pulka jaunu, uzņēmīgu un mērķtiecīgu cilvēku, kas labprāt iesaistās savas un visa novada vides veidošanā.

Nedaudz bikli, bet smaidīgi un atvērti
bibliotēkā iespurdz Talsu pamatskolas pašpārvaldes dalībnieki. Kopumā viņi, no 7. līdz 9. klases vecumam, ir ap 20, bet, ja nepieciešams, izdodas palīgā piesaistīt arī citus.
 
Talsu pamatskolas pašpārvaldes prezidente Annija Pudure un kultūras ministrijas pārstāve Elizabete Anna Bernāne par vienu no ieguvumiem aktīvai dalībai pašpārvaldē nosauc jaunu draugu iegūšanu. Ministru prezidents Dāvids Krists Balodis uzsver iegūtās socializēšanās prasmes – jauna pieredze, uzstāšanās un prezentācijas prasmes, pienākumu sadale, īsāk sakot, darbs komandā. Šīs iemaņas jauniešiem noder ne tikai pašpārvaldes darbā, bet arī mācību procesā un ikdienas saziņā.
 
Pienākumu sadale un jaunu ideju ģenerēšana – tas, uzsver jaunieši, darba procesā ir īpaši grūti. „Vienmēr ir kāds pienākums, ko vēlas pildīt visi, bet ir darbi, ko negrib uzņemties neviens,” pasmaida Dāvids.
 
Jaunas idejas jaunieši ķer, esot visiem kopā. Ikvienu iniciatīvu pieraksta, bet pēc tam izvērtē, ko var apvienot, bet no kā objektīvu iemeslu dēļ jāatsakās. Gada laikā Talsu pamatskolas pašpārvalde organizē aptuveni 15 lielākus pasākumus. Annija atklāj, ka pašiem īpaši patīk dažādi izglītojoši un aktīvi, sportiski pasākumi. Tādi, kas prasa lielāku iesaisti. Sporta diena Ziemassvētku laikā, Skolotāju diena, popiela un konkurss „Gudrs un vēl gudrāks” – šīs ir iniciatīvas, ko paredzēts turpināt.
 
Būt aktīviem –
tas šiem jaunajiem cilvēkiem nepieciešams, lai izpaustu talantus, realizētu iecerētās idejas un nepalaistos slinkumā, kas iztukšo vairāk nekā notikumiem bagāta diena. „Nereti jaunieši uzskata, ka pieaugušie visus pasākumus organizē garlaicīgi un tajos nav ko jauniešiem darīt. Šī ir iespēja pašiem darīt tā, kā patīk,” saka Dāvids.
 
Kādēļ izdevies iegūt labākās jauniešu organizācijas titulu? Jo strādāts kopā, turklāt neaizmirstot par galveno – pašu jautrību un prieku par darbošanos.
 
„Jā!” jaunieši sparīgi un pārliecināti atbild, apstiprinot, ka, beidzot mācības Talsu pamatskolā, turpinās dalību citās jauniešu organizācijās. „Jā!” viņi sparīgi un pārliecināti atbild, ka jaunieši Talsu novadā ir aktīvi un mērķtiecīgi.
 
Piecas uzvaras –
tāda ir Valdemārpils jaunatnes iniciatīvu centra „Sava vieta” bilance konkursā par labākās jauniešu organizācijas godu. „Savas vietas” barvede Maira Indriksone par panākumu atslēgu nosauc jauniešu spēju domāt neierasti, ārpus rāmjiem. „Ja, piemēram, jātaisa kāda reklāmas avīze, noteikti nepieķersimies ierastajam veidam – tās drukātajam variantam. Domāsim citādi,” saka Maira. Jauniešu padomē darbojas deviņi jaunieši no 16 līdz 19 gadu vecumam, bet to sastāvs mēdz mainīties ik gadu.
Radošums ir šo jauniešu lielākais draugs. Tas izpaužas arī ideju radīšanā – lai cik sākotnēji tās var šķist nereāli izpildāmas, tomēr darba gaitā izdodas nonākt pie kopsaucēja.
 
„Ieviešam kādu pasākumu vai tradīcijas, bet pēc pāris gadiem tās mainām, nākam ar jaunām iniciatīvām. Nemainīga ir tikai iniciatīvu centra jubilejas svinēšana, kā arī dalība Lielajā talkā,” bilst Maira. Šajās dienās, tas ir kā likums, Valdemārpils jaunieši nesēž mājās. Savukārt vasarā paredzēts Sasmakas ezera pludmalē organizēt sporta spēles tieši bērniem.
 
Tā kā gads ir tikai tā labi iesācies, lielākās aktivitātes Valdemārpilī vēl ir priekšā. Aizvadītā Jauniešu diena bija lieliska pieredze tiem iniciatīvu centra dalībniekiem, kas „Savā vietā” ir tikai nesen un tādā veidā sevi apliecināja pirmo reizi.
Arī nākamajā gadā valdemārpilnieki negrib sēdēt mājās, bet gan piedalīties konkursā par labākās jauniešu organizācijas titulu. Uzvara gan nav pašmērķis – daudz lielāku pozitīvo emociju gammu izraisa tieši dalība procesā.
 
Inita Fedko
 

Notikumu kalendārs

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas