Piektdiena, 26. aprīlis
Šodien sveicam: Alīna, Sandris, Rūsiņš

Kurzemes dzejas un mākslas dienas piedalīsies arī mūsu novadnieki

13-09-2018

14. un 15. septembrī Kuldīgā notiks “Kurzemes dzejas un mākslas dienas”, pulcējot reģiona dzejniekus un māksliniekus. Gaidāma plaša pasākumu programma, ietverot gan meistarklases māksliniekiem, gan izstādes un dzejas lasījumus, aicinot baudīt radošu atmosfēru senās Kuldīgas ielās, kultūrvietās un kafejnīcās. Šajās aktivitātēs piedalīsies arī Talsu novada literāti un mākslinieki.

14. septembrī divas Talsu novada mākslinieces – Katrīna Vīnerte un Kristīne Niedrāja – piedalīsies 12 mākslinieku kopdarbā – grīdas gleznojuma “Mākslas dārzs” radīšanā “Mākslas un radošuma telpā M22”. Tas tiks veidots ar krāsu pigmenta pulveriem, un darbnīcu vadīs Ole Lindkvists un Ieva Vītola Lindkvista.

Savukārt 15. septembrī uz Kuldīgu dosies 13 literāti un seši mākslinieki no Talsu novada.

Šajā dienā dažādās Kuldīgas vietās būs iespēja dzirdēt piecus tematiskus dzejas lasījumus, bet mākslas mīļotāji aicināti baudīt vairākas izstādes.

Kurzemes dzejas un mākslas dienās notiks arī vairākas meistarklases. 14. septembrī Kurzemes reģiona māksliniekiem būs iespēja strādāt kopā ar gleznotājiem Viju un Kasparu Zariņiem, Andri Eglīti, Ritumu Ivanovu, grafiķi Juri Petraškeviču un keramiķi Līgu Skariņu. Profesionālu mākslinieku vadībā tiks radīti jauni mākslas darbi. Savukārt dzejniekiem 15. septembrī būs iespēja piedalīties meistarklasēs pie dzejniekiem Jāni Vādonu un Andri Akmentiņu.

Kurzemes mākslas dienas notiek katru otro gadu un tiek organizētas jau vairāk nekā 20 gadu.  Savukārt Kurzemes dzejas dienas tradicionāli notiek katru gadu kādā no Kurzemes pilsētām un arī šogad tiek atzīmētas jau 20. reizi. Šogad dzejas dienu atslēga tiks nodota Talsiem, kas jau nākamgad uzņems pie sevis Kurzemes reģiona literātus un rakstītā vārda mīļotājus.

 

Inita Fedko

Notikumu kalendārs

Aprīlis, 2019
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk