Ceturtdiena, 21. jūnijs
Šodien sveicam: Emīls, Egita, Monvīds

Iespēja sakārtot iekšpagalmus, piesaistot pašvaldības finansējumu

15-02-2017

Jau trešo gadu notiks Talsu novada pašvaldības projektu konkurss daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pagalmu labiekārtošanā. Pieteikšanās, ziņoja pašvaldības izpilddirektora vietnieks tehniskajos un nekustamā īpašuma jautājumos Oskars Kļava, sāksies jau 1. martā. Šo gadu laikā pagalmu labiekārtošanā ieguldīti 96 686,76 eiro.

No 1. marta līdz 1. maijam visiem novada iedzīvotājiem – gan pilsētās, gan pagastos dzīvojošajiem – ir iespēja pieteikties projektu konkursā. Kopējais finansējuma apjoms ir 24 000 eiro, kur puse atvēlēta pilsētu, bet puse – pagastu iedzīvotājiem.

Šajā gadā konkursa nolikumā izmaiņu nav – spēkā aizvien ir nosacījums, ka atbalstu varēs saņemt arī tās mājas, kuru kopējā platība ir vienāda vai lielāka par 500 kvadrātmetriem, bet Talsu novada pašvaldības līdzfinansējums paredzēts līdz 50% apmērā no kopējās tāmes, nepārsniedzot 4000 eiro viena projekta īstenošanai.

,,Trīs gadu laikā iedzīvotāji kopā ar namu apsaimniekotājiem realizējuši 12 projektus – deviņus pilsētās, bet trīs pagastos. Paveiktie darbi ir gana daudzveidīgi: iebraucamo ceļu segumu atjaunošana, atkritumu novietnes rekonstrukcija, stāvlaukumu paplašināšana un labiekārtošana, rotaļu laukumu papildināšana, kā arī apgaismojuma uzlabošana. Šo gadu laikā šajos pagalmos ieguldīti 96 686,76 eiro. No šīs summas 32 940,70 eiro ir pašvaldības līdzfinansējums, bet 63 746,06 eiro – iedzīvotāju finansējums. Konkursā pieejamais līdzfinansējums iedzīvotājus ir mudinājis ieguldīt savas vides sakopšanā, no kā iegūst visa kopējā novada vizuālā identitāte,” teica O. Kļava.

Projektu konkursa mērķi ir uzlabot iedzīvotāju apkārtējo dzīves vidi un drošību, transporta kustību un transporta līdzekļu stāvvietas, brīvā laika pavadīšanas iespējas, kā arī teritorijas labiekārtojumu un vides pieejamību. Pieteikumu var iesniegt namu apsaimniekotāji, arī šim nolūkam izveidotās biedrības.

Projekta līdzfinansējumu iespējams iegūt, lai izbūvētu vai uzlabotu bērnu rotaļu laukumus, atpūtas vietas, gājēju un piebraucamos ceļus un laukumu segumus, inženiertehniskās komunikācijas, arhitektūras mazās formas vai lai ierīkotu jaunus, vai atjaunotu esošos apstādījumus.

Projektu konkursam var pieteikties no 1. marta līdz 1. maijam. Neskaidrību gadījumos ieteicams sazināties ar Oskaru Kļavu, rakstot e-pastu uz adresi: oskars.klava@talsi.lv vai zvanot pa tālruni 26132179.

Konkursa nolikums

Iesniedzamie dokumenti projektam

Inita Fedko

Notikumu kalendārs

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas