Svētdiena, 24. jūnijs
Šodien sveicam: Jānis

Iedzīvotāji aicināti balsot par 18 iecerēm Talsu novada attīstībai

27-03-2017

“Latvijas Mobilais Telefons” (LMT) projekta “LMT Latvijai” ietvaros no Talsu novada saņēmis 22 ideju pieteikumus, no kuriem 18 izvirzīti otrajā kārtā. Iedzīvotāji aicināti novērtēt projektus, balsojot par labākajām iecerēm Talsu novada dzīves uzlabošanai. Kopumā “LMT Latvijai” šogad sagatavoti un iesniegti 140 projektu pieteikumi.

“Esam gandarīti, ka šogad par “LMT Latvijai” novadu iedzīvotāji izrādīja īpaši lielu ieinteresētību. Sadarbībā ar pašvaldībām šogad pirmo reizi organizējām sešus informatīvos seminārus. Klātienē tikāmies ar iedzīvotājiem un rosinājām uzdrošināties piedalīties. Priecē pašvaldību pieaugošais atbalsts aktīvajiem novadniekiem, lai, kopīgi sadarbojoties, veicinātu sava novada attīstību. Ikkatra doma var tapt par labu darbu, tāpēc aicinu ikvienu iedzīvotāju novērtēt un atbalstīt labākās ieceres, kuras šogad īstenot Talsu novadā,” rosina LMT prezidents Juris Binde.

Ar projektu aprakstiem var iepazīties LMT mājas lapā un novada mājaslapā www.talsi.lv.

Iedzīvotāju ieceru īstenošanai Talsu novadam kopumā paredzēts piešķirt astoņus tūkstošus eiro. Katram projektam ir iespēja saņemt finansējumu vai līdzfinansējumu līdz 2000 eiro apmērā.

“Talsu novadā pilsoniskās sabiedrības aktivitātes ir tradicionālas un pamatīgas. Šopavasar mums visiem ir iespēja balsot “par” un tā atbalstīt mūsu novadnieku idejas un projektus, lai tie kļūtu par reāliem darbiem. Atbalstīsim konkursā “LMT Latvijai” mūsu novada aktīvos iedzīvotājus un organizācijas, palīdzēsim uzvarēt vislabākajiem projektiem, padarot mūsu novadu labāku! Pateicoties LMT konkursa finansējumam, projektu iesniedzēju darbam un balsotāju godaprātam, Talsu novads kļūs sakārtotāks, un mūsu dzīve pilnvērtīgāka. Aicinu Talsu novada ļaudis piedalīties balsojumā, izmantojot gan LMT telefonbalsojumu, gan klātienē!” mudina Talsu novada domes priekšsēdētājs Aivars Lācarus.

Jau ziņots, ka, turpinot ikgadējo projektu konkursu “LMT Latvijai”, šogad pieteikumus varēja iesniegt ikviens Viļakas, Aglonas, Auces, Līgatnes, Gulbenes, Aizkraukles, Talsu un Pāvilostas novada iedzīvotājs, iedzīvotāju grupa, nevalstiska organizācija vai juridiska persona, kuras deklarētā vai juridiskā adrese ir kādā no minētajiem novadiem.

Projekta “LMT Latvijai” mērķis ir veicināt sabiedrisko dzīvi Latvijas novados, atbalstīt privātpersonu, juridisku personu un nevalstisko organizāciju iniciatīvas novadu sabiedriskās dzīves izaugsmei, īpaši sekmējot vides uzlabošanas projektus, projektus ar plašu sabiedrības iesaisti un aktīva dzīvesveida popularizēšanu.

Kopš 2011. gada projektu konkursa realizācijas laikā kopumā īstenoti vairāk nekā 145 iedzīvotājiem nozīmīgi projekti visā Latvijā, kam LMT atvēlējis pāri par 380 tūkstošiem eiro. Iepriekš projekti realizēti 31 Latvijas pilsētā un novadā – Alūksnes novadā, Balvu novadā, Bauskā, Cēsīs, Daugavpilī, Daugavpils novadā, Dobelē, Grobiņas novadā, Iecavā, Jelgavā, Jēkabpilī, Jēkabpils novadā, Krāslavas novadā, Kuldīgā, Liepājā, Līvānos, Madonā, Mārupes novadā, Ogrē, Preiļos, Rēzeknē, Rojā, Saldū, Skrundā, Talsos, Tērvetes novadā, Tukumā, Valkā, Valmierā, Ventspilī un Ventspils novadā.

Iedzīvotāju balsojums

Lai noteiktu uzvarētājus un finansējuma saņēmējus, līdz 21. aprīlim plkst.17.00 ikviens interesents ir aicināts novērtēt otrajā kārtā izvirzītos projektus interneta vietnes www.lmt.lv sadaļā “LMT Latvijai” (LMT Latvijai). LMT klienti balsot var arī īsziņas veidā, sūtot izvēlētā projekta identifikāciju uz numuru 1668. Piemēram, balsojot par projektu, kas sarakstā ir ar pirmo kārtas numuru, jāsūta īsziņa ar tekstu: Talsi1. Par novadnieku iesniegtajiem projektiem iespējams balsot arī klātienē, aizpildot balsošanas anketas: Talsu novada pašvaldības Apmeklētāju pieņemšanas centrā Talsos Kareivju ielā 7; Valdemārpils pilsētas un Ārlavas pagasta pārvaldē Valdemārpilī, Raiņa ielā 16; Strazdes pagasta pārvaldē „Strazdes muižā”; Lībagu pagasta pārvaldē Mundigciemā, “Pagastmājā”; Ģibuļu pagasta pārvaldē Skolas ielā 2, Pastendē; Īves pagasta pārvaldē Tiņģeres pilī.

Projektu apraksti

1. Bērnu rotaļu laukums Spārē

Vai Tev bērnībā patika spēlēties smilšu kastē? Vai iztēlojies sevi lidojam, kad, matiem plīvojot, šūpojies te augšā, te lejā? Varbūt Tev patika griezties karuselī? Smilšu kaste, šūpoles, karuselis, slidkalniņš – tās ir neaizmirstamas bērnības atmiņas. Lai arī bērniem Spārē ir savs vietējais izklaides parks svaigā gaisā!

Projekta iesniedzējs: Biedrība “MĒS SPĀREI”      
Nepieciešamais finansējums: 1300,00 €

2. Bērnu rotaļu un sporta laukuma labiekārtošana Pastendē

Pastendē 2000.gadā aizsākās bērnu rotaļu laukuma izveide. Gadiem ejot, objekti ir novecojuši. Laukumam ir izstrādāts labiekārtošanas projekts. Pašu spēkiem plānots izgatavot smilšu kasti, nelielus rotaļu elementus, kā arī apstādījumus. Esošās līdzsvara šūpoles un baļķis ir jādemontē, bet bērni izteikuši vēlēšanos, lai arī turpmāk tie būtu. Tāpat interese ir arī par atsperšūpolēm.

Projekta iesniedzējs: Ģibuļu pagasta pārvalde
Nepieciešamais finansējums: 1954,73 €

3. Mantojums nākamajām paaudzēm

Latvijas simtgadei par godu Tiņģeres muižas parkā tiks veikta labiekārtošana, iestādot 18 jaunus ozolus, izveidojot gājēju celiņu un uzstādot trīs masīvkoka solus. Tas būs stabils ieguldījums Tiņģeres parka labiekārtošanā, kas priecēs pagasta iedzīvotājus, daudzos pils un pasākumu apmeklētājus, kā arī būs vērtīga vēstures liecība nākamajām paaudzēm.

Projekta iesniedzējs: Īves pagasta pārvalde
Nepieciešamais finansējums: 875,28 €

4. Vides objekta – pulksteņa uzstādīšana Valdemārpils vēsturiskajā centrā

Projekta ietvaros Valdemārpils vēsturiskajā centrā plānots uzstādīt vides objektu – pulksteni. Pulkstenis ir dāvana Valdemārpils pilsētai 100 gadu jubilejā, kas tiek atzīmēta šogad. Valdemārpils vēsturiskā centra laukums ir kā vizītkarte visiem pilsētas viesiem un tajā notiek dažādi kultūras pasākumi.

Projekta iesniedzējs: Valdemārpils pilsētas un Ārlavas pagasta pārvalde
Nepieciešamais finansējums: 2000,00 €

5. Kas tas par zobratu Strazdes kalnā?    

Projekta ietvaros tiks sakopts tēlnieka Viļa Titāna vides objekts „ZAĻĀ SAULE” un labiekārtota apkārtējā vide – izveidojot stāvlaukumu un ugunskura vietu, izvietojot atkritumu urnas, uzstādot soliņus un informācijas stendu, mēs varētu iegūt atpūtai un pasākumiem piemērotu un drošu vidi!

Projekta iesniedzējs: Strazdes pagasta pārvalde
Nepieciešamais finansējums: 1884,08 €

6. Māksla uzzied Talsos

Jauns tūrisma produkts – “Māksla uzzied Talsos!”. Ar 20 gleznu reprodukciju, kurās ietverts QR kods, izvietošanu pilsētā tiks radīta iespēja par konkrēto mākslas darbu un mākslinieku uzzināt latviešu, angļu un krievu valodā. Tas padarīs pilsētvidi saistošu un interesantu gan iedzīvotājiem, gan viesiem, paplašinot viņu zināšanas par Latvijas mākslu saistībā ar Talsu pilsētu.

Projekta iesniedzējs: Talsu novada Tūrisma informācijas centrs  
Nepieciešamais finansējums: 2000,00 €

7. Zem krāsainā mākoņa

Projekts “Zem krāsainā mākoņa” tiek realizēts, lai PII “Zvaniņš” bērniem sniegtu aktīvu un radošu ikdienas vidi. Popularizējot inovatīvās metodes ikdienā, kā arī, dodot iespēju bērniem pilnvērtīgi augt un attīstīties, paredzēts iegādāties smilšu gaismas galdu, mīkstus rotaļu klučus (komplekts “Ēkas”) un polsterētus šūpuļzirdziņus.

Projekta iesniedzējs: Pirmsskolas izglītības iestāde “Zvaniņš        
Nepieciešamais finansējums: 1492,40 €

8. Spēlmanīšu instrumentu skapis  

Ar projektu “Spēlmanīšu instrumentu skapis”, iegādājoties septiņus jaunus skapjus mūzikas instrumentu un pašu gatavoto skaņu rīku sistematizēšanai, vēlamies uzlabot mūzikas skolotāju darba vides apstākļus. “Pīlādzīša” audzēkņi vienmēr muzicē ar ļoti lielu prieku – to vairot palīdzēs septiņu jaunu mūzikas instrumentu iegāde.

Projekta iesniedzējs: Pirmsskolas izglītības iestāde “Pīlādzītis”
Nepieciešamais finansējums: 1990,00 €

9. Es esmu pie dabas – es esmu dabā!

Pastendes pirmsskolas izglītības iestādē “Ķipars” izglītojas 130 zinātkāri bērni, kuri vēlas mācīties no dabas un būt dabā! Vēlamies izveidot āra klasi – nojumi ar galdiem un soliem, lai bērni visos gadalaikos varētu aktīvi darboties ārā un pētīt dabu. Šobrīd āra teritorijā nav ne galdu, ne solu, bet bērni ļoti vēlas doties mācīties dabā.

Projekta iesniedzējs: Pirmsskolas izglītības iestāde “Ķipars”
Nepieciešamais finansējums: 2000,00 €

10. Modernas izstāžu bāzes papildināšana       

Talsu fotoklubs ar projekta “Modernas izstāžu bāzes papildināšana” palīdzību vēlas iegādāties modernus foto rāmjus ar koka malām un atbilstošus paspartū, kas veidotu pozitīvu izstādes kopējo vizuālo tēlu un vienlaikus kalpotu arī kā būtisks interjera elements.

Projekta iesniedzējs: Talsu fotoklubs
Nepieciešamais finansējums: 1416,00 €

11. Bērnu rotaļu laukuma ierīkošana PII “Saulstariņš

Projekta ietvaros bērnudārzā PII “Saulstariņš” plānots izveidot rotaļu laukumu, kas paredzēts bērniem vecumā no trīs līdz septiņiem gadiem. Bērniem būs iespēja rotaļāties labiekārtotā, vecumam atbilstošā, piemērotā un drošā, kā arī mūsdienīgā vidē.

Projekta iesniedzējs: Pirmsskolas izglītības iestāde “Saulstariņš”  
Nepieciešamais finansējums: 2000,00 €

12. Āra tenisa galds Talsos

Āra tenisa galds Talsos būs pieejams ikvienam, kurš vēlas fiziskās aktivitātes apvienot ar jautru laika pavadīšanu. Turpmāk talsiniekiem un Talsu viesiem būs iespēja 24 stundas diennaktī un septiņas dienas nedēļā spēlēt galda tenisu.

Projekta iesniedzējs: Paula Pūcīte
Nepieciešamais finansējums: 1896,00 €

13. Kopā par sakārtotu un drošu vidi mūsu bērniem

Lībagu sākumskola vēlas labiekārtot skolas teritoriju, radot bērniem drošu vidi. Nepieciešams finansējums bruģa ieklāšanai.

Projekta iesniedzējs: Lībagu sākumskola
Nepieciešamais finansējums: 1315,33 €

14. Strazdes centra labiekārtošana “Trīs vienā”

Ar iedzīvotāju iniciatīvu, labiekārtojot Strazdes muižas centru, tiks priecēti gan vietējie iedzīvotāji, gan ciemiņi. Projekts realizēs principu “Trīs vienā”: sakārtots centrs, drošs stāvlaukums un vieta, par kuru sen sapņots – Strazdes tirdziņš.

Projekta iesniedzējs: Strazdes pagasta pārvaldes struktūrvienība BLPC
Nepieciešamais finansējums: 1949,51 €

15. Talsu sporta nama trenažieru zāles uzlabošana un komandas “Talsu Spēka atlēti” sporta ekipējuma nodrošināšana

Iegādājoties sporta ekipējumu komandai “Talsu Spēka atlēti” un mūzikas centru Talsu sporta nama trenažieru zālei, pilnveidot brīvā laika pavadīšanas iespējas.

Projekta iesniedzējs: Magnuss Vucāns
Nepieciešamais finansējums: 1957,00 €

16. Talsu jaunatne disku golfā

Disku golfs – laiks sev, dabai un draugiem. Lai veicinātu aktīvu un veselīgu dzīvesveidu, tiks iegādāti četri pārvietojamie disku golfa grozi un 60 tuvās distances lidojošie šķīvīši. Diska golfa sporta veids, profesionālu spēlētāju pavadībā, tiks iepazīstināts publiskā pasākumā, kurā būs dažādi konkursi un balvas.

Projekta iesniedzējs: Talsu novada fonds
Nepieciešamais finansējums: 2000,00 €

17. Veselības aktivitāšu plenērs

Īstenotais projekts dos iespēju pilsētas un novada iedzīvotājiem, bez vecuma ierobežojuma, iepazīt ar veselīgu dzīvesveidu. Skola un novada iedzīvotāji veidos brīvprātīgo atbalsta grupu, tādejādi popularizējot veselīga dzīvesveida sniegtās iespējas.

Projekta iesniedzējs: Talsu Vakara un neklātienes vidusskola
Nepieciešamais finansējums: 847,00 €

18.  5 dienas, 5 maņas

Valdemārpils Jaunatnes iniciatīvu centrs “Sava vieta” šogad atzīmēs desmit gadu jubileju. Jubilejai par godu, organizācija vēlas organizēt piecu dienu aktivitātes vasaras brīvlaikā Talsu novada bērniem un jauniešiem, aptverot piecas maņas – redze (radoša video diena), dzirde (aktīva dejas diena), oža (sportiska diena dabā), tauste (lietderīga spēļu diena) un garša (veselīga ēdiena diena).

Projekta iesniedzējs: Jaunatnes iniciatīvu centrs “Sava vieta”
Nepieciešamais finansējums: 1888,30 €


 

Notikumu kalendārs

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas