Pirmdiena, 26. augusts
Šodien sveicam: Natālija, Tālija, Broņislavs, Broņislava

Ekspluatācijā nodod „Radošo sētu” Talsos

25-09-2013

25. septembrī ekspluatācijā tika nodota kompleksa „Radošā sēta” 2. kārta, kurā ietilpst Talsu tautas nams, Talsu Mūzikas skola Radošās sētas ēka ar amatniecības darbnīcām, mēģinājumu telpām un citām nepieciešamajām palīgtelpām. Kompleksa svinīgā atklāšana paredzēta 18. novembrī, kad pilnībā būs aprīkota Talsu tautas nama skatuve un apdzīvotas pārējās telpas.
Pašā ēku viducī tapis acij tīkams pagalms, bet pāris stāvus augstāk izvietojusies atklāta terase. Īpaši ir padomāts par cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, jo ēkā ir ierīkots gan lifts, gan pacēlājs ratiņkrēsliem. Ēka apmeklētājus priecē ar mūsdienīgu dizainu un mākslinieciskām izpausmēm atbilstošu interjeru. Tas viss jau tuvākajā nākotnē būs pieejams talsiniekiem un pilsētas viesiem.

 Objekts „Radošā sēta - tautas nama un mūzikas skolas rekonstrukcija”, tapis Eiropas reģionālās attīstības fonda (ERAF) aktivitātē „Nacionālas un reģionālas nozīmes attīstības centru izaugsmes veicināšana līdzsvarotai valsts attīstībai” projekta „Kultūras infrastruktūras atjaunošana Talsos 1. kārta” ietvaros.

Radošās sētas izveide sevī ietver tautas nama rekonstrukciju un paplašināšanu, pagalma izbūvi un labiekārtošanu, tautas nama un sētas apgaismojuma ierīkošanu, amatnieku darbnīcu izveidi un mūzikas skolas rekonstrukciju un paplašināšanu. Tautas nama ēkā darbi tika pabeigti jau vasaras sākumā un to pamazām sāk apdzīvot darbinieki un kolektīvi. Vēl mazliet jāpaciešas pasākumu apmeklētājiem, jo līdz novembrim jāuzstāda skatuves tehnika un aprīkojums. Pēc šo darbu veikšanas tautas nama skatuve iegūs jaunu skatuves ietērpu un mūsdienīgu tehnisko aprīkojumu.

Šobrīd ekspluatācijā ir nodota arī objekta lielākā daļa – no jauna uzbūvētās ēkas tautas nama pagalmā, rekonstruētā garāžas ēka un no jauna uzceltā mūzikas skola. Jaunajās ēkās paredzētas telpas kolektīvu mēģinājumiem un dažādām radošajām darbnīcām, mūzikas skolas administrācijai un mācību telpas audzēkņiem. Bijušajā garāžas ēkā tapusi kamerzāle un telpas keramiķu darbnīcām.

Būvdarbus radošās sētas kompleksā veica pilnsabiedrība „Talsu statiskais spriegums”, kurā apvienojušies SIA „STATS” un SIA „TALSU SPRIEGUMS”. Būvuzraudzību veica SIA „Būves un būvsistēmas”. Projekta autori - pilnsabiedrība „BūveForma&Mark”.

Talsu vecpilsēta ir ieguvusi skaistu vietu, kura tā vien aicina darboties un radīt!

 

Inga Priede, Jolanta Skujeniece

 Talsu novada pašvaldība

Tel.63232125, mob. 26350440, fakss:6 3232130, e-pasts: inga.priede@talsi.lv 

Notikumu kalendārs

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk