Otrdiena, 19. jūnijs
Šodien sveicam: Viktors, Nils

Eiropas koru olimpiādē saņemta sudraba medaļa

20-07-2017

No 16.-23. jūlijam Rīgā un lielākajās Latvijas pilsētās notiks 3. Eiropas koru olimpiāde un Nāciju Grand Prix Rīga 2017, kurā izskanēs arī Talsu novada vārds. Ikvienam korim un ansamblim bija brīva izvēle sevi pieteikt un mēroties spēkiem ar citiem Eiropas koriem un ansambļiem.

Talsu novadu pārstāvēs Talsu tautas nama sieviešu koris “Vaiva”, Balgales tautas nama sieviešu koris “Balgale”, kas skatītājus ar savu dziedājumu priecēja 17. jūlijā, kā arī Stendes tautas nama vīru vokālais ansamblis “Stende”, kas uzstāsies 21. jūlijā. Kopumā šogad piedalīsies ap 200 pasaules koru un 12 000 dziedātāju, to skaitā.

Pasaules līmeņa koru sacensībās tiks noskaidrots Eiropas čempiona titulu ieguvējs un Nāciju Grand Prix Rīga 2017 tituls pasaules labāko koru konkurencē. 18. jūlijā norisinājās 3. Eiropas koru olimpiādes Čempionu konkurss, kurā piedalījās arī Talsu tautas nama sieviešu koris "Vaiva" un  kategorijā "Pieaugušo kori" izcīnīja godalgoto sudraba medaļu. 

Talsu tautas nama sieviešu koris "Vaiva" pasākuma atklāšanā

Eiropas koru olimpiāde notiek reizi divos gados, tās ideja un mērķis ir caur dziesmu veicināt izpratni un mieru starp tautām, vienot cilvēkus no visas pasaules draudzīgā sacensībā.  Pasākuma vienojošais moto: “Singing together brings nations together” (Nācijas vieno kopīga dziedāšana).

No plkst. 17:00 20. jūlijā notiks tradicionālais svētku gājiens: Pils laukums – Pils iela – Doma laukums – Zirgu iela – Līvu laukums – Kaļķu iela – Brīvības piemineklis. Ikviens interesents ir laipni gaidīts, lai atbalstītu un uzgavilētu mūsējiem.

Svētku programmu ir iespējams apskatīt šeit

 

Dana Vecmane
Sabiedrisko attiecību nodaļas
Komunikācijas speciāliste

 

Notikumu kalendārs

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas