Ceturtdiena, 21. jūnijs
Šodien sveicam: Emīls, Egita, Monvīds

Būs jauna parauga laulības, dzimšanas un miršanas apliecības

06-03-2013

Talsu novada Dzimtsarakstu nodaļa ar 2013. gada 1. janvāri civilstāvokļa aktu reģistrāciju veic vienotajā civilstāvokļa aktu reģistrācijas sistēmā  un iedzīvotājiem tika izsniegtas A4 formāta apliecības, kuras patiesībā izskatās pēc datorizdrukas.

            Tieslietu ministrija ir radusi iespēju apliecības nodrukāt tipogrāfijā un tāpēc sākot ar 2013. gada 11. martu tiks izsniegtas jaunā parauga apliecības.

            Personas, kuras vēlas samainīt līdz 10. martam izsniegtās datorizdrukas pret jaunā parauga apliecībām, var ierasties Talsu novada Dzimtsarakstu nodaļā, līdzi ņemot sākotnēji izsniegto apliecību un personu apliecinošu dokumentu.

            Kā jau minēts iepriekš, daudzos iedzīvotājos sašutumu radīja bērna dzimšanas apliecības „jaunais” noformējums, kas tika mainīts kopš 2013. gada 1. janvāra un drukāts uz parastas A4 formāta lapas. Turpmāk uz labāka papīra veidlapām būs jau gatava krāsaina pamatne ar ģerboni. Viena šāda veidlapa varētu izmaksāt no pieciem līdz astoņiem santīmiem.

            Tieslietu ministra Jāņa Bordāna padomnieks Jānis Tomels informēja, ka pārmaiņas no 1. janvāra tika ieviestas, jo ir cits laikmets un pašlaik daudz tiek lietota elektroniski uzkrāta informācija. Apliecības tika vienkāršotas, lai nozaudēšanas gadījumā vai citu apstākļu dēļ to viegli varētu izsniegt no jauna – vienkārši izprintējot.

            Atgādinām, ka Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V) bija nosūtījusi vēstuli tieslietu ministram Jānim Bordānam par izmaiņām civilstāvokļa aktu reģistrāciju apliecinošajos dokumentos, jo saņēmusi daudzu iedzīvotāju emocionālas un sašutuma pilnas vēstules par pašreizējo bērnu dzimšanas apliecību noformējumu.

 

Antra Jesineviča,

Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja

Marta Bumbiera,
sabiedrisko attiecību speciāliste

Notikumu kalendārs

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas