Otrdiena, 24. aprīlis
Šodien sveicam: Visvaldis, Ritvaldis, Nameda

Apstiprina trīs priekšsēdētāja vietniekus un komiteju sastāvu

16-06-2017

15. jūnijā notika ārkārtas Talsu novada domes sēde, ko sasauca jaunais novada domes priekšsēdētājs Edgars Zelderis. Tajā tika apstiprinātas izmaiņas Talsu novada pašvaldības nolikumā, izveidojot trīs priekšsēdētāja vietnieku amata vietas līdzšinējo divu vietā, un apstiprināts novada komiteju sastāvs.
 
“Šobrīd ir divi priekšsēdētāja vietnieki, bet grozījumu būtība paredz to nomaiņu uz trim. Ir vajadzīgs mazināt izpildvaras ietekmi uz lēmumiem, pārlikt to uz lēmējvaru. Šobrīd izveidojusies situācija, kad izpildvarai ir pārāk daudz varas. Izpilddirektoram ir sava kompetence, tā netiek aiztikta. Turpmāk mēs mazināsim izpilddirektora vietnieku skaitu,” nepieciešamās izmaiņas pamatoja E. Zelderis. Viņš piebilda, ka kopējo algu fondu nebūs nepieciešams palielināt, nepieciešamais finansējums tiks iegūts, veicot citu amata vietu samazinājumu.
 
Izmaiņas attiecas ne tikai uz vietnieku amata vietu skaitu, bet arī uz to atbildības jomām. Deputāti ar balsu vairākumu nolēma izveidot domes priekšsēdētāja 1. vietnieka administratīvajos, finanšu un izglītības jautājumos, domes priekšsēdētāja vietnieka attīstības, kultūras un sporta jautājumos un domes priekšsēdētāja vietnieka tautsaimniecības, sociālajos un veselības jautājumos amata vietas.
 
“Šobrīd ir ļoti svarīgi strādāt ar attīstības jautājumiem. Palikuši četri gadi, kad varam strādāt ar Eiropas Savienības fonda līdzekļiem. Šim jautājumam jāpievērš ļoti liela uzmanība. Esam vērtējuši šo situāciju, cik zināms, šobrīd šiem jautājumiem ir pārāk maz uzmanības, varbūt jārunā par vēl kādiem papildu resursiem. Pārējās jomas nošķiram atbilstoši tam, lai tās nepārklātos un katram būtu sava kompetence, lai katrs no vietniekiem varētu virzīt šos jautājumus atbilstoši savai izpratnei un tos kontrolēt,” attiecīgo jomu sadalījumu argumentēja E. Zelderis.
 
Amatiem tika izvirzīti trīs kandidāti, kas arī apstiprināti: Dainis Karols 1. vietnieka administratīvajos, finanšu un izglītības jautājumos amatā, Ilze Indriksone vietnieka attīstības, kultūras un sporta jautājumos amatā un Normunds Tropiņš vietnieka tautsaimniecības, sociālajos un veselības jautājumos amatā.
 
“Šie cilvēki izvirzīti, jo viņi ir profesionāļi savās jomās, līderi tajās, ar ilgstošu pieredzi. Tiek piedāvāti attiecīgie kandidāti, kas vislabāk varētu veikt šos vietnieku pienākumus,” piebilda Talsu novada domes priekšsēdētājs.
 
Jaunais deputātu sasaukums nolēma turpināt darbu četrās komitejās: Sociālo un veselības jautājumu komitejā (Ilze Indriksone, Andis Āboliņš, Daiga Feldmane, Edmunds Demiters, Ilva Norenberga, Andis Astrātovs, Oļegs Solovjovs, Almants Kalniņš), Tautsaimniecības jautājumu komitejā (Almants Kalniņš, Ilze Indriksone, Inga Gluzda, Alfons Spēks, Edmunds Demiters, Lauris Pīlēģis, Edgars Zelderis, Ģirts Kalnbirze), Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejā (Dainis Karols, Gundars Sebris, Andis Āboliņš, Daiga Feldmane, Normunds Tropiņš, Ilva Norenberga, Andis Astrātovs, Oļegs Solovjovs) un Finanšu komitejā (Dainis Karols, Ilze Indriksone, Gundars Sebris, Inga Gluzda, Alfons Spēks, Normunds Tropiņš, Edmunds Demiters, Lauris Pīlēģis, Edgars Zelderis, Aivars Lācarus, Ģirts Kalnbirze).
 
Darbs komitejās sāksies jau 19. jūnijā, kad tiks izvēlēti arī komiteju vadītāji.
 
Inita Fedko,
Talsu novada pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļas
Komunikācijas speciāliste
 
 

Notikumu kalendārs

Aprīlis, 2018
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas