Trešdiena, 20. februāris
Šodien sveicam: Vitauts, Smuidra, Smuidris

“Nenovirzīties no uzsāktā ceļa”

11-07-2018

Pēc deputātu uzticības balsojuma par jaunu Talsu novada domes priekšsēdētāju pagājusi nedēļa, un diskusijas par varas maiņu Talsu novada pašvaldībā vēl notiek. Vēlos likt akcentus, jeb kā saka “punktus uz i” par virkni jautājumu, kuru atspoguļojums plašsaziņas līdzekļos atsevišķos gadījumos radis atainojumu caur subjektīvo, nevis objektīvo faktu prizmu.

No atsevišķiem cilvēkiem nācies dzirdēt, ka deputāti, kuri atbalstīja manu kandidatūru, esot noniecinājuši tautas viedokli. Vēlos uzsvērt, ka par domes priekšsēdētāju balsojušo partiju pārstāvji kopumā pārstāv gandrīz 70% no Talsu novadā pašvaldību vēlēšanās balsojušajiem. Tas ir faktiskais vairākums un būtiskas Talsu novada pilsoniskās demokrātijas pārstāvju un tautas pārstāvju lēmums.

Ja sākam dalīt politiku “patīkamajā demokrātijā” un esam sajūsmā, ja demokrātiski ievēl vienu kandidātu, bet mazākums pauž sašutumu, ja demokrātiski ievēl citu, tad, iespējams, tā nav gluži demokrātija par kuru mēs runājam, bet gan personiskās simpātijas pret vienu vai otru kandidātu.

Medijos un sabiedrībā izskanējis viedoklis par to, ka “pēkšņi” mainījies viedoklis par spēju sastrādāties ar iepriekšējo domes priekšsēdētāju. Te jānorāda gluži elementāra lieta – mēs, vairākums no Talsu novada domes deputātiem, esam ļoti augstu vērtējuši koleģialitāti un savstarpējo cieņu. Pat tad, ja ikdienā bija asumi, centāmies tos gludināt un strādāt tā, lai novada iedzīvotāju acīs nemazinātu uzticēšanos novada pašvaldībai kopumā un tās priekšsēdētājam. Šobrīd tiek pārbaudīta informācija par iepriekšējā domes priekšsēdētāja iespējamiem finanšu disciplīnas pārkāpumiem slēdzot līgumus, tiek pārbaudīti arī citi izskanējušie “fakti” un ceru, ka neatklāsies fakti, kuri nav savienojami ar deputātu misiju, kam dots iedzīvotāju mandāts.

Medijiem vairākkārt esmu teicis, lietojot ļoti diplomātiskus formulējumus, ka ir jomas un jautājumi, kur atšķiras redzējums par lietu gaitu. Jo kā karavīrs es līdz muguras smadzenēm apzinos jēdzienu “mundiera gods”. Manuprāt – runāt sliktu par savu pašvaldību, zākāt savu valsti un aizmuguriski censties pazemot savus kolēģus, nav vīra cienīgi.

Gan es, gan citi pašvaldības deputāti gruzdēja iekšienē, neklaigājot par problēmām. Tādēļ, brīdī, kad mūsu pacietības vadzis lūza, mēs, domes kolēģi, nevis “vienojāmies”, bet beidzot pēc ilga laika slēpta haosa ikdienas darbā nolēmām rīkoties pārliecinoši, izlēmīgi un pamatoti.

Es, savā jaunajā darba kvalitātē, plānoju īstenot regulāras tikšanās ar iestāžu un pārvalžu vadītājiem, lai precizētu konkrēto pagastu un iestāžu vajadzības un virzītu to iekļaušanu jaunajā pašvaldības budžeta projektā, kas top jau šobrīd. Darbs ne mirkli nav apstājies un, lūdzu, dodiet 100 dienas, lai izvērtētu, kā strādājam šobrīd. Ir jāsaliedē domes darbs, lai mēs kopā strādātu Talsu novadam un sabiedrībai. Mans lēmums uzņemties vadību nebija viegls, jo pirms gada ieteicu deputātiem balsot par deputātu Edgaru Zelderi, un viņam bija deputātu uzticības mandāts, kurš tika izsmelts. Lai virzītos uz priekšu, cita ceļa vairs nebija, un mums ir dota iespēja, uzticības mandāts, un esmu pārliecināts – to godprātīgi attaisnosim. Pretēji publiski izskanējušai informācijai par jaunu “koalīcijas līgumu” noslēgšanu, informēju, ka tāda nav, bet ir deputātu vienošanās par kopēju darbu, kuri, kā jau minēju, pārstāv turpat 70% no balsojošiem mūsu novada iedzīvotājiem. Esmu nodefinējis četrus principus, uz kuriem balstīt darbinieku tālāko darbu, kura centrā ir iedzīvotājs – cilvēciskums, precizitāte, kvalitāte un komanda.

Mums ir nepieciešams uzbūvēt bibliotēku, sakārtot eksistences telpas bērnu un jauniešu centrā, kas mājo līdzās bibliotēkai, jāspēj īstenot attīstības projekti, kuros pašvaldība var izmantot pieejamo Eiropas savienības finansējumu, un jārealizē jaunās iniciatīvas.

Mums ir jādomā par to, kā izveidot pašvaldībā ekonomiski izdevīgus infrastruktūras projektus, padarot tos enerģiju taupošākus un ar izbrīvēto finansējumu jāatbalsta mūsu novada iedzīvotāji – uzlabojot kopējo dzīves kvalitāti, atbalstot sporta, kultūras un mākslas izpausmes novadā.

Viens no mītiem, kas klejoja interneta plašumos un izskanējis atsevišķās sarunās, ko aktīvi mēģina tiražēt atsevišķa sociālo tīklu lietotāju grupa, ir tas, ka domes vadības maiņa it kā sabojāja pilsētas svētkus un to norisi. Ne mirkli mums nebija šaubas, ka visi plānotie pasākumi notiks un to apmeklētāji baudīja svētku un klātbūtnes atmosfēru. Mūsu pašvaldībā strādā lieliski kolēģi, kuri ne pirmo gadu īsteno Talsu svētku norisi, un priekšsēdētāja maiņa neietekmē labi sakārtotu ikdienas procesu.

Vēlreiz izmantošu iespēju teikt paldies mūsu novada kultūras darbiniekiem, kuru nopelns ir pilsētas svētki. Es, kā ikviens pašvaldības vadītājs, esmu tikai viesis šajā lielajā notikumā, bet ir prieks būt kopā ar savējiem gan novada pasākumos, gan Vispārējos Dziesmu un deju svētku pasākumos Rīgā. Aicinātu nepārvērtēt pašvaldības amatpersonu nozīmīgumu tautas svētkos un neveidot falšu svarīgumu tiem deputātiem, kuru klātbūtne vienos vai citos godos pieder pie protokola un etiķetes, bet nav būtiskākā svētku sastāvdaļa. Paldies par neskaitāmajiem laba un izturības vēlējumiem, un ar to apliecinu, ka atsevišķas negācijas mani nenovirzīs no uzsāktā ceļa, lai mūsu novads būtu drošs, attīstīts un godīgs. 

Manuprāt, Talsos mēs nedrīkstam kavēties pagātnē, meklēt tikai ļaunos spēkus un enerģiju veltīt nesvarīgām detaļām, tā pazaudējot lielo kopbildi – mūsu novada izaugsmi caur mūsu cilvēkiem.

 

Dainis Karols,
Talsu novada domes priekšsēdētājs

 

Notikumu kalendārs

Februāris, 2019
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk