Otrdiena, 16. oktobris
Šodien sveicam: Daiga, Dinija

„Dari Talsu novadam” – atspēriena punkts jaunām biznesa idejām

02-05-2018

Talsu novada pašvaldība jau otro reizi izsludina biznesa ideju konkursu „Dari Talsu novadam”. Pretendēt uz pašvaldības finansiālu atbalstu var gan esošie novada uzņēmēji, gan tādi, kuri vēl tikai plāno īstenot biznesa idejas. Lai veicinātu uzņēmējdarbību un ieguldītu ilgtspējīgā novada attīstībā, šogad pašvaldība konkursam piešķīrusi 15 000 eiro. Pieteikties var līdz šā gada 28. jūnijam.
 

„Dari Talsu novadam” ir iespēja konkursa kārtībā no pašvaldības saņemt „starta kapitālu” uzņēmuma dibināšanai vai attīstībai. Konkursa mērķis ir veicināt uzņēmējdarbību Talsu novadā, atbalstot esošos komersantus un veicinot jaunu uzņēmumu veidošanos. Pērn izsludinātajā konkursā atbalstīti divi komersanti – Katrīna Kļimovska ar ieceri attīstīt uzņēmējdarbību Talsu vecpilsētā, izveidojot pirts un atpūtas telpu nomu, un SIA „Eleomar”, ļaujot novadā atzītajai kāzu kleitu meistarei Ingai Ezergalei pilnveidot uzņēmējdarbību un veiksmīgi piedalīties prestižajā izstādē „Baltic Wedding expo 2018”.

K. Kļimovska novērtē konkursa „Dari Talsu novadam” sniegto atbalstu, kas bijis īpaši būtisks, atgriežoties uz dzīvi Talsos. „Ir jauki, ka iespējams saņemt atbalstu savu ideju īstenošanai. Man tā ir iespēja noticēt sev un uzsākt pašai savu uzņēmējdarbību. Visām lielām lietām ir mazs sākums. Nepalaid garām iespēju – pamēģini arī tu!” piedalīties iedrošina jaunā uzņēmēja.

Arī šogad finansējumu var piesaistīt virknei aktivitāšu:

 • iekārtu, materiālu un instrumentu iegādei;
 • informācijas un telekomunikāciju tehnoloģiju risinājumu iegādei un izstrādei;
 • ceļa, elektrības, kanalizācijas, komunikāciju un citu pieslēgumu izbūvei, pārbūvei vai atjaunošanai;
 • informatīvo materiālu iespiešanai un izplatīšanai;
 • mārketinga pasākumu īstenošanai;
 • uzņēmuma produkcijas izstrādei;
 • specifiskām darbaspēka apmācībām;
 • pirmreizējām izmaksām, kas saistītas ar telpu iekārtošanu un inventāra iegādi;
 • ražošanas ēku būvniecībai, ieskaitot tehniskās dokumentācijas sagatavošanu.

Pašvaldības atbalsta apjoms viena pretendenta idejai ir 50% no minētajām attiecināmajām izmaksām, atbalsta summai nepārsniedzot 2500 eiro. Kopumā šā gada budžetā pašvaldība paredzējusi 15 000 eiro lielu finansējumu konkursā pieteikto ideju atbalstam.

Piedalīties konkursā var gan esošie komersanti, kas nodarbina ne vairāk kā 10 cilvēkus, gan arī fiziskas personas, kas iegūto finansējumu ieguldīs uzņēmējdarbības uzsākšanā. Lai saņemtu atbalstu, pretendentam jāizpilda vismaz viens no nosacījumiem:

 • jārada vismaz viena jauna pilna laika darbavieta vai jāsaglabā esoša darbavieta;
 • jāattīsta saimnieciskā darbība;
 • jāveido jauns produkts vai pakalpojums;
 • iepriekš jābūt piesaistītam papildu finansējumam (ES finansējums, kredīta līdzekļi, citas piesaistītās investīcijas) vai tas jāizdara sešu mēnešu laikā no konkursa pieteikuma iesniegšanas brīža;
 • jānodarbojas vai plāno uzsākt produkcijas vai pakalpojumu eksportu;
 • ievieš jaunas tehnoloģijas.

Kā pieteikties?

Lai pieteiktu savu biznesa ideju, jāaizpilda konkursa pieteikuma veidlapa, kā arī jāsagatavo pārējā konkursa nolikumā prasītā informācija: apliecinājums par atbilstību atbalsta saņemšanai, naudas plūsma pirmajam gadam, kā arī atskaite par finansējuma izlietojumu. Visu nepieciešamo informāciju var saņemt arī klātienē, vēršoties pašvaldības apmeklētāju pieņemšanas centrā vai sazinoties ar projektu vadītāju Jāni Znotiņu (Talsi, Kareivju iela 7, 1. korpuss, 203. kabinets, e-pasts: janis.znotins@talsi.lv; tel.: 63237578). Pieteikumi jāiesniedz līdz 28. jūnijam Talsu novada pašvaldības apmeklētāju pieņemšanas centrā Talsos, Kareivju ielā 7, kā arī jānosūta elektroniski pa e-pastu uz adresi daritalsiem@talsi.lv.

KONKURSA NOLIKUMS

VĒRTĒŠANAS KRITĒRIJI

 

Anna Ķīviča

Notikumu kalendārs

Oktobris, 2018
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk