Otrdiena, 21. novembris
Šodien sveicam: Zeltīte, Andis

Par jauno Eiropas sērijas 50 eiro banknoti

23-02-2017

 
 
Jaunā Eiropas sērijas 50 EUR banknote tiks laista apgrozībā visā eiro zonā t.sk. Latvijā.
Latvijas Banka Kā Eirosistēmas dalībniece kopā ar Eiropas Centrālo banku (ECB) un citām eiro zonas centrālajām bankām veic virkni darbu, lai palīdzētu uzņēmējiem pienācīgi sagatavoties raitai jaunās naudaszīmes ieviešanai. 50 EUR būs ceturtā Eiropas sērijas banknote ar atjaunotu dizainu un uzlabotiem pretviltošanas elementiem un papildinās mums jau ierastās 5, 10 un 20 eiro nominālu banknotes.

Tuvojoties jaunās naudaszīmes klajā laišanai, Latvijas Banka vēlreiz aicina uzņēmējus, īpaši tos, kuri ikdienas darbā strādā ar nauda apstrādes iekārtām (t.sk. degvielas, dzērienu, autostāvietu, biļešu automātiem), neatlikt iekārtu pielāgošanu uz pēdējo brīdi un sazināties ar saviem naudas apstrādes iekārtu apkalpotājiem par nepieciešamajiem programmatūras atjauninājumiem.

Latvijas Banka piedāvā uzņēmumiem aizņemties jaunās 50 EUR banknotes iekārtu testēšanai pirms tās tiek laistas apgrozībā. Uzņēmējiem piedāvājama iespēju arī vienoties par iekārtas testēšanu Latvijas Bankas telpās.

Pēc uzņēmumu organizāciju, grupa vai lielāku uzņēmumu iniciatīvas Latvijas Banka ir gatava piedāvāt arī informatīvos seminārus par jaunās banknotes pretviltošanas pazīmēm.
Par testēšanas iespējām un semināriem aicinām sazināties ar Latvijas Bankas ekspertiem pa e-pastu NACLV@banl.lv vai zvanot pa tālruni 67022326.

Eirosistēma, tai skaitā Latvijas Banka, nodrošinās informatīvo un uzskates materiālus par jauno banknoti gan kasieriem, gan iedzīvotājiem. Plaša informācija jau pašlaik atrodama portālā www.jaunas-eiro-banknotes.eu, februārī – martā tirdzniecības un pakalpojumu uzņēmumi saņems informatīvos bukletus, savukārt martā- aprīlī iedzīvotāji par jauno banknoti tiks informēti ar TV videoklipa, plašsaziņas līdzekļu un sociālo mēdiju starpniecību.

Eiropas sērijas 50 EUR banknotes apgrozībā nonāks pakāpeniski – ar Latvijas Bankas un komercbanku starpniecību. Pirmā izlaiduma banknotes būs apgrozībā vienlaicīgi ar jaunajām banknotēm un saglabās savu vērtību bez laika ierobežojuma. 50 EUR naudaszīme ir eiro zonā un Latvijā visbiežāk lietotā eiro banknote.
 
Informācijas avots: Latvijas Banka
 

Notikumu kalendārs

Novembris, 2017
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas