Piektdiena, 26. aprīlis
Šodien sveicam: Alīna, Sandris, Rūsiņš

Vispasaules fizioterapijas diena 2018

13-09-2018

Pagājušajā nedēļā aizvadīta Vispasaules fizioterapijas diena, kura tiek atzīmēta katru gadu, 8.septembrī. Par godu šai dienai visā Latvijā tiek aktualizēta fizioterapijas būtiskā nozīme cilvēka veselības, kustīguma un neatkarības saglabāšanā.

Fizioterapeits ir ārstniecības persona - funkcionālais speciālists, kurš izvērtē cilvēka fizisko funkcionālo stāvokli, analizē tā ietekmi uz cilvēka ikdienas aktivitātēm un saistību ar pašsajūtu.

Fizioterapija ir gan ārstējošs, gan profilaktisks pasākums, kas palīdz izvairīties no dažādu slimību attīstīšanās un noder fiziskās labsajūtas uzlabošanai. Tādēļ pie fizioterapeita cilvēki var vērsties pat bez būtiskām sūdzībām, lai konsultētos par veselības stāvoklim piemērotām fiziskajām aktivitātēm, iegūtu informāciju par savu stāju un pārrunātu ikdienas paradumus. Terapijā tiek izmantotas dažādas tehnoloģijas, ieskaitot kinezioloģisko teipošanu, un palīgrīki – vingrošanas un līdzsvara paklājiņi, kušete, hanteles, elastīgās gumijas, dažāda izmēra bumbas, nūjas un spieķīši, staigāšanas rāmji, velotrenažieri un citas ierīces. Taču, galvenais, veiksmīgas terapijas priekšnosacījums ir aktīva pacienta iesaistīšanās ārstēšanās procesā.

SIA „Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas” fizikālās terapijas un rehabilitācijas nodaļas mediķu darbs ir neaizstājams daudzu nodaļu pacientu ātrākas atveseļošanās procesā. Fizikālās terapijas nodaļā ārstiem darba netrūkst un ik dienu tiek sniegta palīdzība pacientiem no visām nodaļām. Slimnīcas fizikālās terapijas un rehabilitācijas nodaļa piedāvā plašas iespējas – dažādas fizikālās procedūras, masāžas, fizioterapiju jeb ārstniecisko vingrošanu un citas metodes.

Uz fizikālās terapijas procedūrām un fizioterapeitu konsultācijām Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī iespējams pieteikties zvanot uz reģistratūru pa tālruni 63624665.

Tāpat arī Talsu filiālē no 2017.gada jūlija pieejamas fizikālās terapijas procedūras. Pacientiem tiek piedāvāta ultraskaņas terapija un fonoforēze, amplipulss (elektroterapija), medicīniskie mikroviļņu, ultraīsviļņu un magnēta terapijas. Fizikālā terapija uzlabo pacienta vielmaiņu, asins un limfas cirkulāciju un mobilizē organisma aizsargmehānismus. Ar fizikālās terapijas procedūrām ārstē mugurkaula problēmas, dažādas sāpes locītavās, kaulos un muskuļos, limfostāzi, ausu, deguna un kakla saslimšanas, tāpat arī galvas sāpes, plaušu saslimšanas un citas veselības problēmas. Izmeklējumi pieejami bez gaidīšanas rindām!

Fizikālās terapijas procedūrām Talsos iespējams pieteikties zvanot pa tālruni 632 59997, vai slimnīcas reģistratūrā klātienē. Procedūras tiek veiktas Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Talsu filiāles rehabilitācijas nodaļā, 1. stāva 122.kabinetā. Savukārt fizioterapijas konsultācijām iespējams pieteikties pie Dr. E.Rosohas zvanot pa tālruni 29388131 vai Dr. R.Kalniņa pa tālruni 29331930.

Notikumu kalendārs

Aprīlis, 2019
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk