Pirmdiena, 26. augusts
Šodien sveicam: Natālija, Tālija, Broņislavs, Broņislava

Trīs Talsu novada audžuģimenes viesojās Rīgas pilī pie Valsts prezidenta un viņa kundzes

07-11-2018

Piektdien, 2. novembrī, Rīgas pilī pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa un viņa kundzes Ivetas Vējones notika ikgadējā tikšanās ar Latvijas audžuģimenēm, adoptētājiem un aizbildņiem.

Šogad Rīgas pilī viesojās trīs audžuģimenes no Talsu novada – Ritas un Ilgoņa Liekmaņu audžuģimene no Strazdes, Ivetas un Imanta Neifeldu audžuģimene no Vandzenes  un Larisas  un Normunda Bērziņu audžuģimene no Stendes.

Latvijas simtgadē valsts ir definējusi mērķi, ka katram bērnam nepieciešams augt ģimenē. Kā liecina Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas un Labklājības Ministrijas sniegtie dati, šī gada pirmajā pusē bērnu aprūpes centros atradās 924 nepilngadīgie, no kuriem 17 ir vecumā līdz trīs gadiem. Jāatzīmē, ka bērnu aprūpes centros dzīvojošo bērnu skaists salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu ir samazinājies par 113 bērniem.

2015.gadā Latvijā bija 585 audžuģimenes, 2016.gadā to skaits nedaudz samazinājās un bija 575, bet 2017.gada nogalē - 600 audžuģimenes. Savukārt šogad līdz jūlija beigām Latvijā bija jau 633 audžuģimenes, kurās tika ievietoti 1287 nepilngadīgie.

  

Foto: Valsts prezidenta kanceleja

Notikumu kalendārs

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk