Trešdiena, 20. februāris
Šodien sveicam: Vitauts, Smuidra, Smuidris

Bērnunamiem var palīdzēt ikviens Latvijas iedzīvotājs, ziedojot vai dāvinot nepieciešamo

12-02-2018

Latvijas bērnunamiem visvairāk nepieciešami attīstību veicinoši priekšmeti un sporta preces, kas atbilstošas gan ziemas, gan vasaras sezonai. Savukārt, izvērtējot vajadzības, kuru vērtība pārsniedz 700 eiro, akūti trūkst materiāli remontdarbiem un teritorijas labiekārtošanai, kā arī sadzīves un elektrotehnika.

Lai arī pētījumā apzinātas atšķirīgas vajadzības bērnu namos dažādos reģionos, vienojošais visur ir apģērba un apavu trūkums, sevišķi lielie izmēri. Tāpat bērnunamos nav pietiekošs daudzums sporta inventāra, kā arī nav iespēja nodrošināt rotaļu laukumus.

Kurzemes bērnunamos visvairāk nepieciešams sporta inventārs, tai skaitā basketbola, volejbola un futbola bumbas, tenisa un badmintona raketes. Tāpat noderētu jauna tehnika, piemēram, jauni datori. Savukārt, aptaujājot bērnunamus Vidzemē, noskaidrots, ka visvairāk nepieciešama finansiāla palīdzība dažādu remontdarbu veikšanai un lielo elektropreču iegādei.  Trūkst atbalsta jauniešiem, kuri, sasniedzot pilngadību, sāk dzīvot patstāvīgi.

 “Jāatzīst, ka liela daļa iedzīvotāju vēlas palīdzēt, taču nezina, kur un kā to darīt, tāpēc, pateicoties DPD Latvija atbalstam, kampaņas ietvaros ziedojumus iespējams nogādāt bez maksas. Sakām lielu paldies arī ziedotājiem, kuri regulāri sagādā bērnunamu jauniešiem lielākas vai mazākas dāvanas un ikdienā noderīgas lietas,“ stāsta  kampaņas „Taureņa efekts“ rīkotāja Olga Kazaka.

Ar labdarības kampaņas Taureņa efekts atbalstītāja DPD Latvija gādību, bērnunamiem var palīdzēt ikviens Latvijas iedzīvotājs, ziedojot vai dāvinot nepieciešamo, ko DPD Latvija kurjeri bez maksas nogādās jebkuram bērnu namam visā Latvijā. Ziedojumu var nodot, zvanot uz numuru 67387284 un sakot, ka vēlaties nogādāt dāvanu labdarības kampaņas Taureņa efekts ietvaros.

Strazdes bērnu namā trūkst sporta piederumi, pie nemateriālajām vērtībām var minēt ekskursijas un pasākumu apmeklēšanu. Bērnu sociālās aprūpes centrā „Veģi” trūkst sporta tērpi, zīmēšanas bloki, krāsainie zīmuļi, vaska krītiņi, rūtiņu klades un dzijas. Būtu nepieciešamība arī pēc matračiem pret izgulējumiem.

“Iniciatīvas ietvaros aizvadītajā gadā piegādājām ziedojumus ar kopējo svaru vairāk, kā 400 kg. Secinām, ka ziedotāji paliek aktīvāki tuvojoties pirmajam septembrim un uz Ziemassvētku periodu. Reizēm tieši ziedojumu transportēšana kavē cilvēkus paveikt labus darbus, tādēļ novērtējam ilggadējo sadarbību ar Taureņa efektu un nodrošinām iespēju ikvienam Latvijas iedzīvotajam nosūtīt ziedojumu bez maksas uz kādu no bērnu namiem,” saka DPD Latvija valdes priekšsēdētājs Jānis Grants.

Ar visu Latvijas bērnunamu pilnu vajadzību aprakstu var iepazīties kampaņas Taureņa efekts mājaslapā http://taurenaefekts.lv/wp-content/uploads/2018/01/Datu_baze_atjaunota_2018.pdf

________________________________________________________________

Par Taureņa efektu

Vislatvijas labdarības kampaņa Taureņa efekts sākās 2009. gadā. Kampaņas mērķis: palīdzēt bērnu namu audzēkņiem adaptēties sabiedrībā pēc aprūpes centru atstāšanas. Kampaņas ietvaros tiek rīkotas Pieredzes dienas, kurās ir aicināti piedalīties visi, kas vēlas dalīties ar bērniem savā profesionālajā un dzīves pieredzē.

 

Kampaņas Taureņa efekts filozofija

Amerikāņu meteorologs un matemātiķis Edvards Lorencs izvirzīja Haosa teoriju, ietverot tajā koncepciju “taureņa efekts”, aprakstot, ka pat niecīgākās izmaiņas sistēmā var izraisīt milzīgas pārmaiņas kādā citā vietā. Šī ideja mūs iedvesmoja realizēt projektu, kura mērķis ir akcentēt, ka katrs Latvijas iedzīvotājs var līdzdarboties bērnu namu darbībā. Ieguldot pat niecīgākos resursus, mēs varam sasniegt varenus mērķus, tādēļ mēs esam pārliecināti, ka lielās lietas slēpjas mazajās. Projekta filozofija paredz, ka katrs var pievienoties tai jebkurā brīdī.

 

Papildu informācija:
Olga Kazaka, kampaņas Taureņa efekts rīkotāja
Tālr.: +371 26183386, E-pasts: info@taurenaefekts.lv,
www.taurenaefekts.lv, https://www.facebook.com/TaurenaEfekts, https://twitter.com/taurenaefekts

 

Notikumu kalendārs

Februāris, 2019
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728

Klikšķini uz datuma

Aktuālie notikumi nedēļai

Laika ziņas

Vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai mēs varētu jums piedāvāt labāku saturu. Izmantojot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Labi Uzzināt vairāk